Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Turecko Zájezd č. 251

Turecko - velký okruh - letecky

Turecko - velký okruh - letecky
další fotografie »

Turecko je stát ležící v Malé Asii, v Turecku se prolínají dvě kultury - islámská - orientální a západní - evropská. Tureckem vedly a stále tudy vedou významné obchodní cesty mezi Západem a Východem. Turecko je stát, který vám může nabídnout opravdu mnoho, starobylé antické a byzantské památky, islámské monumenty, pohodové lidi, vynikající kuchyni a krásné moře.


Program zájezdu

1. den (čt): Odlet z Prahy. Přílet do Turecka do Istanbulu . Ubytování.
2. den (pá): ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia , Modrá mešita , Sulejmanova mešita , palác Topkapi s harémem, Yerebatanská cisterna aj.) Nocleh v Istanbulu .
3. den (so): Dokončení prohlídky ISTANBULU . Odpoledne přejezd do Ankary . Nocleh.
4. den (ne): ANKARA - hlavní město Turecka se známým Muzeem Anatolských civilizací. Nocleh v Kappadokii .
5. den (po): Údolí GÖREME (UNESCO) a CAVUSIN - jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady UCHISAR. Podzemní město DERINKUYU nebo KAYMAKLI. Nocleh v Kappadokii .
6. den (út): Odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka KONYE - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou. Nocleh.
7. den (st): TURECKÁ RIVIÉRA – PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Prohlídka starého centra ANTALYE - nejvýznamnějšího letoviska na jižní riviéře. Nocleh.
8. den (čt): PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS.
9. den (pá): Příjezd k Egejskému moři . Nocleh
10. den (so): .Efes - archeologický areál unikátních antických staveb. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna. PRIÉNÉ - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou. Nocleh.
11. den (ne): PERGAMON - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Pozdě večer příjezd do Istanbulu . Nocleh.
12. den (po): Odlet z Istanbulu do Prahy.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
251-01 3.10 - 14.10.2019 27 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Ubytování

v hotelích s polopenzí

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha - Istanbul a zpět včetně všech tax
  • dopravu tureckým autokarem dle programu
  • průvodce
  • 11x ubytování v hotelích
  • 11x polopenzi

Cena nezahrnuje

  • spropitné

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 620 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 4400 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist