Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Turecko

Turecko je země bohatá na přírodní krásy, archeologické, historické a kulturní památky. Je místem vzniku dávných civilizací od doby kamenné až po Osmánskou říši. Ankara je hlavní město a skládá se ze tří měst (Římské město, Nové Atatýrkovo město a Nové Turecko). Pro turisty je zde velké množství kulturních památek, např. Dům Atatýrka, ze kterého je dnes muzeum. Turecko má rovněž několik národních parků a krásné pláže na pobřeží Černého moře a Středomořského moře. Další turisticky zajímavá místa: Istanbul, Pera, uskudar, Bodrum, Antalya, Alanya, Marmara, Tarsus, Amasya, Konya a další. Oficiální název - Turecká republika Jazyk - turečtina, lze se domluvit anglicky nebo německy Měna - TL = turecká lira, YTL = nová turecká lira Náboženství - 98% obyvatelstva muslimové Čas - časový posun v celém Turecku je o 1 hodinu dopředu, zachovává se i při letním čase Obyvatelstvo :téměř 70 milionů obyvatel z nichž 90 % jsou Turci. 97% Turků jsou muslimové Rozloha :území Turecka je 780 580 km2, z toho je 9.800 km2 vodní plochy. 97% území je v Asii a 3 % v Evropě. Pobřeží je dlouhé 8.500 km .


Poznávací zájezdy Turecko

Turecko - velký okruh - letecky

Turecko - Turecko - velký okruh - letecky
Podrobné poznávací zájezdy | 12-denní | od 27 990
Turecko je stát ležící v Malé Asii, v Turecku se prolínají dvě kultury - islámská - orientální a západní - evropská. Tureckem vedly a stále tudy vedou významné obchodní cesty mezi Západem a Východem. Turecko je stát, který vám může nabídnout…více »

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2021

Turecko - putování Malou Asií

Turecko - Turecko - putování Malou Asií
Podrobné poznávací zájezdy | 17-denní | od 22 590
Země, kde se dotýká Asie s Evropou, je už po tisíciletí tavícím kotlem civilizací, místem setkávání a splývání. Rozmanitost nenabízí jen historie, města plná mešit i kostelů, archeologické areály či karavanseráje, ale také příroda. Od thráckých…více »
systém Open Travel Network
TOPlist