Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Sinaia

Sinaia, nejznámější město v údolí Prahovy, leží ve výšce 800 - 1000 m na úpatí hor Furnica Piatra Arsa asi 124 km od rumunského hlavního města. Na konci 19. století se Sinaia stala luxusním horským městem. Král Karel I. zde v letech 1875-1883 vystavěl v německém renesačním stylu zámek Peles, který využíval jako letní sídlo. Ve 160 pokojích a sálech najdeme vzácný nábytek, obrazy a zbraně, řezby ze dřeva a ze slonoviny, orientální koberce a gobelíny. Zámek Peles se svými mimořádně cennými sbírkami je dnes považován za jedno z nejvýznamnějších muzeí v Rumunsku. Nedaleko něj stojí zámeček Pelisor (Malý Peles), který patřil králi Ferdinandovi, následníkovi Karla T. na rumunském trůně. Zámeček Pelisor je rovněž přístupný veřejnosti. Klášter Sinaia a domy známých rumunských spisovatelů a skladatelů jsou dalšími atraktivními místy ve městě. Elegantní hotely, komfortní chaty, známé kasino a stalé příjemné rekreační ovzduší přinesly Sinaii proslulost a přezdívku "Perla Karpat". Pro turisty je Sinaia vhodným výchozím místem k výletům k chatám Piatra Arsa, Babele, Pestera, Padina nebo k delším výstupům na vrcholy Omu a Babele, které jsou skutečnými přírodní monumenty, jež modeloval vítr a déšť. Díky ozonu a pramenům minerálních vod je Sinaia i lázeňským městem se zaměřením na léčbu neurózy, žaludečních a ledvinových chorob a pro rekondiční programy.


Poznávací zájezdy Sinaia

Rumunsko - velký okruh - hory, kláštery, Drákulova Transylvánie

Rumunsko - Rumunsko - velký okruh - hory, kláštery, Drákulova Transylvánie
Podrobné poznávací zájezdy | 10-denní | od 12 990Doporučujeme
Kulturní dědictví Rumunska (malované kláštery v Moldávii, historická jádra Sibiu a Sighishoary, hrady, královský zámek Peles aj.), ale i nádherné přírodní zajímavosti Rumunska (pohoří Ceahlau, Bikazská soutěska, pohoří Karpaty a Fagaraš s vysokými…více »

Pohodový týden v Transylvánii

Rumunsko - Pohodový týden v Transylvánii
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 8-denní | od 11 990
Vážení přátelé, pokud jste v posledních letech Rumunsko nenavštívili, budete žasnout nad změnami poměrů v této rychle se rozvíjející zemi. Nové silnice, moderní benzinové pumpy, fungující obchody plné zboží, perfektní služby v turistických střediscích…více »
systém Open Travel Network
TOPlist