Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Švýcarsko, alpský okruh

Švýcarsko, alpský okruh
další fotografie »

Takové geografické pojmy jako Mont Blanc, Matterhorn nebo Jungfrau, zná určitě každý z nás. K tomu si přidejte Luzern se slavným Kapličkovým mostem, hlavní město Bern a Ženevu u stejnojmenného jezera. To vše můžete poznat na našem zájezdu do alpské země Švýcarsko. Švýcarsko je totiž zemí ledovců a vysokých alpských štítů, ale také krásných starobylých měst.


Program zájezdu

1. den (ne): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2. den (po): Nádherné BERNSKÉ ALPY : GRINDENWALD – horské středisko (1 038 m n. m.) – možnost výjezdu na KLEINE SCHEIDEGG, odkud se naskýtají nádherné výhledy na pásmo zaledněných vrcholů v čele s trojicí Eiger, Mönch a Jungfrau (UNESCO), v případě velmi pěkného počasí možnost výjezdu až na JUNGFRAUJOCH – střecha Evropy, nejvýše položené nádraží v Evropě, výhledy přímo na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher. Dojezd na ubytování do Wallisu .
3. den (út): Nejkrásnější partie WALLISKÝCH ALP: výlet do světoznámého horského střediska ZERMATT , možnost výjezdu zubačkou až na GORNERGRAT do výšky přes 3000 metrů, odkud se naskýtají nezapomenutelné výhledy na Matterhorn a Monte Rosu. Pěkná panoramatická vycházka z mezistanice vláčku k jezeru RIFFELSEE. Při velmi pěkném počasí možnost výjezdu lanovkami až na KLEIN MATTERHORN (3 883 m n.m.), kde se člověk dostane do nejužšího kontaktu s ledovcem.
4. den (st): Tento den navštívíme francouzské SAVOJSKÉ ALPY pod střechou Evropy: celodenní výlet do oblasti nejvyšší hory Evropy – MONT BLANCU a do horského střediska CHAMONIX. Možnost výjezdu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI (do výšky 3 843 m n.m.) s nezapomenutelnými výhledy na masiv Mont Blancu a další okolní velikány.
5. den (čt): Výjezd lanovkou na HOCHSAAS (3 100 m n.m.), naučná cesta kolem vrcholu nebo jen do mezistanice na KREUZBODEN a procházka alpskou květinovou cestou. Přejezd do údolí GOMSTAL, výjezd lanovkou na hřeben, který leží proti a nad největším alpským ledovcem ALETSCHGLETSCHER (UNESCO) – nádherné výhledy nebo městečko BRIG s kulisou majestátních hor a odpočinek v termálních lázních BRIGERBAD, koupání v jeskyni s vodou teplou 42 °C.
6. den (pá): ŽENEVSKÉ JEZERO: autobusem ke středověkému hradu CHILLON, který je malebně situován u břehu jezera, prohlídka. BERN (UNESCO) - hlavní město Švýcarska, nejvyšší katedrála ve Švýcarsku Münster, pěší zóny, měšťanské domy aj. LUZERN - město považované za klenot Švýcarska. Prohlídka historického centra s hlavním symbolem Luzernu Kapličkovým mostem. V termínu 10.6.-16.6. je prohozen program 2. a 6. dne a není zařazena prohlídka Luzernu.
7. den (so): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
442-01 3.7 - 9.7.2022 10 990,- odjezd též z Plzně rezervovat »
volno
442-02 25.7 - 31.7.2022 10 990,- odjezd též z Plzně rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Stravování

česká strava připravovaná na místě českými kuchařkami

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 4x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 4x polopenzi (česká kuchyně)

Cena nezahrnuje

  • vstupy, lanovky a vlaky (celkem cca 250 CHF + příp. vlak na Jungfraujoch 200 CHF)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
  • 1/1 pokoj (omezený počet, na vyžádání v CK) (příplatek: 1050 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist