Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Luzern

Hlavní město stejnojmenného kantonu se poprvé připomíná jako rybářská osada již v r.840. Ta získala městský statut v r.1178. Luzern v tuto dobu patřil k majektu kláštera v Murbachu, ale jeho opat část města prodal v r.1291 Habsburkům. Když byla v 13.stol. otevřena cesta přes průsmyk sv.Gotharda, začalo město dík rozvíjejícímu se obchodu bohatnout. V r.1322 se Luzern jako čtvrtý člen připojil k nově vzniklé konfederaci. Zajímavé jsou dějiny 16.stol., kdy byl Luzern baštou katolicismu proti rozvíjející se reformaci. Potom, co v r.1798 obsadili Švýcarsko Francouzi, stal se na krátkou dobu Luzern hlavním městem nově vzniklé tzv. Helvétské republiky. Město je vybudováno na obou březích řeky Reuss vlévající se zde do jezera. Pamětihodnosti města: Most Kapellbrücke - nejznámější památka města. Je 170 metrů dlouhý a šikmo přetíná řeku Reuss. Byl postaven v roce 1333 jako součást opevnění a donedávna byl nejstarší mostní stavbou Švýcarska. Na konci 20.století ovšem celý shořel a na jeho původním místě byla vybudována jeho přesná kopie. K mostu přiléhá vodárenská věž ze 13.stol., jež byla součástí opevnění. Určitou dobu sloužila jako klenotnice, později byla vězením i archívem. Jezuitský klášter byl postaven v l.1666-77 a je první velkou barokní stavbou ve Švýcarsku. Stará radnice z l.1602-08 je v italském renesančním stylu. Věž je ze 14.stol. Další paátky: klášter voršilek, kostel Hofkirche, Lví památník. Velmi navštěvované je Technické muzeum zaměřené na dopravní prostředky. Jsou zde zastoupeny všechny druhy dopravních prostředků.


Poznávací zájezdy Luzern

Švýcarsko, alpský okruh

Švýcarsko - Švýcarsko, alpský okruh
Krátkodobé poznávací zájezdy | 7-denní | od 9 990Doporučujeme
Takové geografické pojmy jako Mont Blanc, Matterhorn nebo Jungfrau, zná určitě každý z nás. K tomu si přidejte Luzern se slavným Kapličkovým mostem, hlavní město Bern a Ženevu u stejnojmenného jezera. To vše můžete poznat na našem zájezdu do…více »

Švýcarsko s výletem horským expresem

Švýcarsko - Švýcarsko s výletem horským expresem
Krátkodobé poznávací zájezdy | 5-denní | od 6 390Doporučujeme
Horský expres projíždí nádhernými oblastmi masivu Bernina, stoupá až pod rozlehlé ledovce, míjí modrozelená jezera a končí ve slavném horském středisku Svatý Mořic. Jižně položený kanton Ticino nabízí subtropické prostředí, mondénní letovisko…více »

Švýcarsko, přírodní a kulturní památky UNESCO

Švýcarsko - Švýcarsko, přírodní a kulturní památky UNESCO
Krátkodobé poznávací zájezdy | 6-denní | od 7 990
přírodní a kulturní památky zapsané na seznam UNESCO nejkrásnější místa, zajímavosti, zvláštnosti i gastronomie více »

Horskými vláčky po Švýcarsku II

Horskými vláčky po Švýcarsku II
Krátkodobé poznávací zájezdy | 6-denní | od 7 290Doporučujeme
Pro ty, kteří se rádi projedou vlakem a ještě k tomu v nádherné horské krajině švýcarských Alp, jsme připravili nový zájezd, který vás seznámí s historickou parní železnicí Furka Dampfbahn, nejstrmější otevřenou pozemní lanovkou v Evropě Gelmerbahn…více »

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2021

Bodamské jezero, květinový ostrov Mainau + švýcarské perly

Švýcarsko - Bodamské jezero, květinový ostrov Mainau + švýcarské perly
Krátkodobé poznávací zájezdy | 5-denní | od 6 690
Tento krátkodobý poznávací zájezd vás zavede k Bodamskému jezeru, botanické zahradě na ostrově Mainau a k největším vodopádům ve střední Evropě. Dále společně navštívíme městečko Lindau, St. Gallen, Luzern a Kostnici.více »
systém Open Travel Network
TOPlist