Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Solná komora, Orlí hnízdo a Salzburg

Solná komora, Orlí hnízdo a Salzburg
další fotografie »

Další v sérii alpských výletů do jedné z nejhezčích spolkových zemí Rakouska - Salzburska, proložený návštěvou atraktivních partií Salcburska a Solné komory. Podíváte se do kraje W. A. Mozarta, do malebných městeček při Wolfgangsee i do oblasti přilehlých Berchtesgadenských Alp s Hitlerovým Orlím hnízdem a malebným jezerem Königsee.


Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. GMUNDEN – malebné město na břehu jezera TRAUNSEE . Výjezd přímo z města lanovkou na GRÜNBERG (984 m) a příjemná procházka po STEZCE V KORUNÁCH STROMŮ s krásnými výhledy nejen na Traunsee, ale i na okolní skalnaté alpské štíty. Procházka centrem Gmundenu s radnicí s unikátní keramickou zvonkohrou, pobřežní promenáda. Nedaleký ZÁMEK ORT na ostrově, který proslavila osobnost J. S. Toskánského.
2. den (pá): Centrum SOLNÉ KOMORY (UNESCO): oblast jezera WOLFGANGSEE – možnost romantické plavby lodí ze STROBLU do SANKT WOLFGANGU . Okouzlující městečko SANKT WOLFGANG s farním kostelem s nádherným dřevěným oltářem od Michaela Pachera, procházky mezi malebnými domy, při dobrém počasí možnost výjezdu vlakem taženým parní lokomotivou na jednu z nejkrásnějších hor Solné Komory SCHAFBERG s jedinečnými výhledy na několik jezer. Odpoledne návštěva lázeňského města BAD ISCHL proslaveného pobytem císařského páru Františka Josefa a Sissi.
3. den (so): BERCHTESGADEN – klimatické lázně a sportovní středisko s četnými památkami. Výlet na vrchol Kehlstein s úchvatnou vyhlídkou a s horskou chatou zvanou ORLÍ HNÍZDO, která byla oblíbenou rezidenci Adolfa Hitlera. Výlet k romantickému jezeru KÖNIGSSEE pod monumentálním skalním masivem WATZMANNU. Zájemci mohou absolvovat projížďku loďkou po jezeře ke kostelu Sv. Bartoloměje.
4. den (ne): Dopoledne zastávka v SALZBURGU – hlavní město spolkové země, rodiště W. A. Mozarta, město s malebnými uličkami, romantickými náměstími, významnými kostely (Dóm, starobylý kostel sv. Petra a kostel sv. Františka), pevností HOHENSALZBURG a krásným zámkem MIRABELL na druhém břehu řeky Salzach. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
469-01 17.6 - 20.6.2021 7 390,- Odjezd též z Příbrami, Písku, České Budějovic. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi

Cena nezahrnuje

  • vstupy v celkové výši cca 135 Euro / os.

Fakultativně

  • Pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 140 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1600 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist