Romantické údolí Saalbach - Hinterglemm - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Romantické údolí Saalbach - Hinterglemm

6 denní zájezd   Rakousko Rakousko    Zájezdy s lehkou pěší turistikou

   ubytování: hotel ****       doprava: autobusem       strava: polopenze   


- se slevovou kartou Joker Card
- lanovky, údolní vláček i koupaliště v ceně

Zájezd do vyhlášeného turistického střediska Saalbach Hinterglemm v kouzelném údolí Glemmtal, mezi Kitzbühelem a Zell am See. Podrobně poznáme celé údolí a na každém kroku nás bude doprovázet nádherné panorama rakouských Alp s kartou Joker Card, bezplatné užívání lanovek v údolí, ale i údolního vláčku, busu a aquaparku v Saalbachu.

Hotel **** nabízí prostorné, moderně zařízení dvoulůžkové pokoje a rodinné apartmány s vlastním příslušenstvím, Sat-TV a balkonem. Hotelovým hostům je k dispozici wellness a saunový svět.

bohatá snídaně, večeře o 4 chodech a salátový bufet, odpolední svačinka (koláč, uzenina)


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín DZM Poznámka Volná místa
304-01 29.6. - 4.7.2024 15 290 Kč15 290 Kč 13 990 Kč Nástup též Pardubice, Hradec Králové a Plzeň. rezervovat »
málo míst
304-02 30.7. - 4.8.2024 15 290 Kč- Nástup též Pardubice, Hradec Králové a Plzeň. náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí
 • ZM: Zadní místa

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v časných ranních hod. do SAALBACHU . Cestou klimatické lázně ZELL AM SEE , procházka historickým centrem města a po jezerní promenádě. Odpoledne příjezd do údolí GLEMMTAL , obklopeného travnatými horami Pinzgau a Kitzbühelskými Alpami. Ubytování na hotelu v SAALBACHU , večeře.
2. den: Poznávání údolí GLEMMTAL – Talschluß (Konec údolí) – turistický ráj s trasami nejrůznějších délek a náročností, podél nespočtu vodopádů. Největší lanový park Rakouska TOP OF, zavěšení na laně můžeme „přeletět“ celé údolí. Hlavní atrakcí je 200 m dlouhý visutý most Golden Gate Bridge, spojující ve výšce 42 m obě strany údolí a navazující na 1 km dlouhou stezku v korunách stromů. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.
3. den: Z LEOGANGU v sousedním údolí výjezd lanovkou na vrchol ASITZ. Méně zdatní turisté se mohou po procházce k vrcholu Asitzkopf (1914 m) vrátit k čekajícímu autobusu a tím se vrátit zpět do údolí Glemmtal. Vrchol Asitzkopf skýtá panoramatický výhled na okolní Alpslé masívy. Zdatnější turisté mohou pokračovat značenou turistickou stezkou přes vrcholy WILDENKARKOGEL (1910 m), PRÜNDELKOPF (1 881 m) až k vrcholu KOHLMAISKOPF (1749 m) a odtud se vrátit lanovkou, popřípadě pěšky, zpět do hotelu.
4. den: Dopoledne vyjedeme lanovkou na protější vrchol ZWÖLFERHORN s úžasnými panoramaty a navečer projdeme pohádkový les. Odpoledne HINTERGLEMM , procházka městečkem, výjezd lanovkou na REITERKOGEL, množství turistických tras, mj. Alpská zahrádka a Kodok Berg (trasa plná překvapení a úkolů - soutěska, vodní děla...).
5. den: Volný den, odpočinek a případné koupání v aquaparku v Saalbachu , nebo turistika s využitím lanovky Schattbergbahn a následně po dálkové hřebenové stezce Pinzgauer Spaziergang přes vrcholy vyšší 2000 m.
6. den: Po snídani odjezd k prohlídce SALCBURKU (UNESCO), “Řím severu” - historické centrum, Getreidegasse, Domplatz, festivalový palác, hrad, zámek Mirabel s velkolepými zahradami... Navečer odjezd do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.

Cena obsahuje:

 • doprava luxusním klimatizovaným busem
 • 5x ubytování v hotelu**** – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím
 • 5x polopenze
 • průvodce
 • vstupy a lanovky dle karty Joker Card
 • aquapark v Saalbachu

Cena neobsahuje:

 • vstupné mimo kartu

Slevy:

 • Slevy:
 • děti se dvěma dospělými na pokoji
 • Dítě do 11,99 let (sleva: -6000 Kč)
 • Dítě 12-15,99 let (sleva: -4000 Kč)

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 3600 Kč)

Mohlo by vás zajímat

Alpy zájezdy

Vydejte se na poznávací zájezd do Alp nebo zájezd s pěší turistikou. Můžete vybírat z nabídky do rakouských Alp, švýcarských Alp, italských Dolomit, Julských Alp aj.

více