Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Lisabon - letecky

Lisabon - letecky
další fotografie »

Zažijte v Lisabonu slávu portugalských mořeplavců, poznejte nádherné kostely, kláštery i paláce, ale i romantické skalnaté pobřeží a přímořská rybářská městečka s plážemi. Ochutnejte výborná portugalská vína, tradiční jídla, poslechněte slavné fado. Barevná čtvť Alfama, historické tramvaje v neuvěřitelně úzkých uličkách, čtvrť Chiada a Bairro Alto, místní bary, věž Belém, která vítala mořeplavce ze zámořských cest, a klášter Mosteiro dos Jerónimos i krásné pláže Atlantiku vás okouzlí.

CK si vyhrazuje právo drobných změn a posunů programu vzhledem k počasí a letovým řádům.


Program zájezdu

1. den (út): Odlet z Prahy do Lisabonu . Ubytování v centru Lisabonu .
2. den (st): LISABON : Praça do Commercio, historickou tramvají, Alfama, úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem sv. Vincenta, Largo das Portas s kavárnami a specialitami, Castelo de S. Jorge, pevnost a sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města svatého Antonína, katedrála Sé ze 12. stol. na místě mešity, výtahem, který obdivoval i Eiffel (Elevador de Sta. Justa), Igreja do Carmo, ruina karmelitského kostela, Bairo Alto, večerní Baixa, ulice plné portugalských restaurací.
3. den (čt): Čtvrť BELÉM, jízda vyhlídkovým autobusem, Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama, stylová cukrárna s typickým pudinkovým koláčem Pastéis de Belém, Padrão dos Descobrimentos, exteriér památníku portugalských mořeplavců, Torre de Belém. Fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém, pohodlně s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, Cristo Rei (socha Krista), most Ponte 25 de Abril. Možnost ochutnávky portugalských vín (suchá i portská).
4. den (pá): Individuální program v LISABONU , návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí , Oceanárium (největší v Evropě) či pobyt u Atlantiku s koupáním. Možné fakultativní výlety: - V červnu celodenní výlet vlakem za vínem do PORTA s průvodcem (cca 60 €), druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína. - V září cesta do vnitrozemí do kraje Alenteja , přes supermoderní 17 km dlouhý most Vasco da Gama s výhledy na čtvrť EXPO 98 a mrakodrapy, EVORA , hradbami obehnané město UNESCO, sídelní město portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos (malované keramické dlaždice), univerzita. Pohodová turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady.
5. den (so): Individuální program v LISABONU nebo možnost fakultativního výletu do Serra de Sintra - UNESCO: Palácio de Queluz, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA , Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence až do roku 1910, možnost ochutnat místní specialitu – dezert Travesseiros. Cesta přes COLARES, půvabnou vesničku plnou květin na svazích Serry de Sintra, obklopenou vinicemi, průjezd Národním parkem Sintra -Cascais až na Cabo da Roca, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát). Zastávka na surfařské pláži Guincho. Variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí. Večerní čtvrť Chiado s „fadem“, Fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a hudebním programem.
6. den (ne): LISABON , dopoledne volno k nákupům ev. prohlídce dle času odletu. Odpoledne odlet do Prahy, návrat v podvečer.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
480-01 9.6 - 14.6.2020 19 990,- rezervovat »
volno
480-02 29.9 - 4.10.2020 19 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Lisabon-Praha vč. letištních tax
 • transfer z/na letiště místní dopravou
 • 5x ubytování v hotelu v centru Lisabonu
 • 5x snídaně
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu, veřejnou dopravu v Lisabonu, loď, fakult. výlety (Sintra a další dle termínu), ochutnávky, vstupné do objektů (110 €)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • v červnu: záloha za zpáteční vlak do Porta (cena cca 60 €/os. - bude doúčtováno na místě, od 15 osob) (příplatek: 1500 Kč)
 • v září: záloha na fakult. výlet Evora (od 15 osob) (příplatek: 1850 Kč)
 • výlet 5. den - Sintra, Cabo da Roca (pro oba termíny, od 12 osob) (příplatek: 1350 Kč)
 • záloha na večeři s programem a vínem - vystoupení fada (příplatek: 1300 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 3950 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist