Turecko - velký okruh - zpět letecky

12 denní zájezd   Turecko Turecko    Podrobné poznávací okruhy

   ubytování: hotel       doprava: kombinovaná       strava: snídaně   

Propozice zájezdu


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Přejezd přes Maďarsko, Srbsko a Bulharsko.
2. den: Odpoledne příjezd do Turecka do Istanbulu, ubytování.
3. den: ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi s harémem, Yerebatanská cisterna aj.) Nocleh v Istanbulu.
4. den: Dokončení prohlídky ISTANBULU. Odpoledne přejezd do Ankary. Nocleh.
5. den: ANKARA - hlavní město Turecka se známým Muzeem Anatolských civilizací. Nocleh v Kappadokii.
6. den: Údolí GÖREME (UNESCO) a CAVUSIN - jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady UCHISAR. Podzemní město DERINKUYU nebo KAYMAKLI. Nocleh v Kappadokii.
7. den: Odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka KONYE - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou. Nocleh.
8. den: TURECKÁ RIVIÉRA – PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Prohlídka starého centra ANTALYE - nejvýznamnějšího letoviska na jižní riviéře. Nocleh.
9. den: PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS. Příjezd k Egejskému moři. Nocleh.
10. den: Efes - archeologický areál unikátních antických staveb. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna. PRIÉNÉ - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou. Nocleh.
11. den: Pergamon - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Pozdě večer příjezd do Istanbulu. Nocleh.
12. den: Odlet do ČR.

Cena obsahuje:

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem s klimatizací
  • průvodce
  • 10x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 10x snídani
  • letenku Istanbul - Praha

Fakultativně:

  • 9x večeře - 1350 Kč
TOPlist