Španělsko - slunečné pobřeží

10 denní zájezd   Španělsko Španělsko    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

Zájezd do jižní části Katalánska kombinuje koupání na zlatých plážích slunečného pobřeží Costa Dorada s návštěvou zajímavých míst na pobřeží (významné historické město Tarragona, malebná Peňiscola s hradem nad mořem) i ve vnitrozemí (kláštery Santes Creus a Santa Maria de Poblet, městečko Tortosa aj.).


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Zastávka v městečku FIGUERES - návštěva muzea S. Dalího, odpoledne příjezd na pobřeží Costa Brava, koupání.
3. den: Návštěva TARRAGONY – nejzachovalejší a nejrozsáhlejší římské památky v kraji (římský cirk, Pilátova věž, amfiteátr) a snad nejúchvatnější katedrála v celém Katalánsku. Zastávka u impozantního římského akvaduktu. Odpoledne koupání.
4. den: Pobyt u moře. Volných dní můžete využít k individuální návštěvě velkolepého zábavního parku Port Aventura na okraji Salou nebo aquaparku v blízké La Pinedě.
5. den: Výlet za „kláštery a vínem“ do vnitrozemí Katalánska do vinařské oblasti, která proslula výrobou „španělského šampaňského vína“. Návštěva prvního z pozoruhodných klášterů – královského KLÁŠTERA SANTES CREUS, který je důkazem nebývalé moci církve v dobách středověku. Zastávka v městečku MONTBLANC. Odpoledne prohlídka nejpůsobivějšího cisterciáckého kláštera SANTA MARIA DE POBLET, který se řadí k nejvýznamnějším památkám v Katalánsku.
6. den: Pobyt u moře.
7. den: Výlet za historií templářů podél řeky Ebro pod pohoří Serra de Montsant a na COSTA DEL AZAHAR. Přejezd mezi vápencovými kopci s borovicovými lesy. Návštěva templářského hradu CASTELL DE MIRAVET, který se pyšně tyčí nad údolím řeky Ebro a skýtá panoramatické výhledy. Zastávka v době středověku významném městě TORTOSA s okázalou gotickou katedrálou postavenou na místě mešity. Dále prohlídka historického centra PEŇISCOLY, kterému dominuje hrad postavený templáři ve 13. století. Možnost koupání na krásných písečných plážích Peňiscoly.
8. den: Pobyt u moře.
9. den: Odjezd z hotelu. Celodenní prohlídka BARCELONY (UNESCO) – věhlasná metropole Katalánska s mnoha památkami (Sagrada Familia – kostel Antoni Gaudího, gotická katedrála, Kolumbův památník, slavná La Rambla aj.) nebo možnost koupání na plážích v Barceloně.
10. den: Příjezd do Prahy v podvečerních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenzi

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 4700 Kč)
TOPlist