Přírodní krásy a kultura Mallorcy - letecky

8 denní zájezd   Španělsko Španělsko    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: hotel       doprava: letecky       strava: polopenze   


Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramutana dosahující výšky přes 1400m n.m., rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně) tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka.


Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z ČR na Mallorcu .
2. den: Volný den u moře.
3. den: Výlet do jihozápadní části ostrova. Přejezd přes jižní část pohoří SERRA DE TRAMUNTANA do městečka Valldemossa. Městečko VALLDEMOSSA – malebné městečko s kartuziánským klášterem, které se zalíbilo i F. Chopinovi a G. Sandové. ESTELLENCS – starobylá obec na strmých horských svazích s nádhernými výhledy. Přejezd přes vyhlídku MIRADOR DE RICARDO ROCA (výhledy na temně modré moře a příkrá skaliska) do původního rybářského přístavu PORT D’ANDRATX. Na závěr dne koupání na plážích jižní části ostrova.
4. den: Výlet do severní části Mallorcy k mysu CAP DE FORMENTOR – poloostrov s mohutnými skalnatými útesy. PORT DE POLLENCA – pěkný přístav, východisko výletních lodí. Kouzelné městečko ALCÚDIA připomínající ve svém středu barcelonskou gotickou čtvrť a s památkami na římskou část dějin. Koupání na některé ze zdejších pěkných pláží.
5. den: Dopoledne podrobná prohlídka města PALMA DE MALLORCA – hlavní město ostrova s významnými památkami připomínajícími jeho pohnutou minulost. Monumentální gotická katedrála La Seu postavená na zbytcích mešity, palác de l’Almudaina (původně arabský Alcazar), kostel sv. Eulanie, klášter sv. Františka, Arabské lázně aj. Odpoledne koupání a odpočinek na pláži.
6. den: Návštěva romantických městeček SOLLER a PORT DE SOLLER. Zájemci mohou mezi městečky projet historickou tramvají. V případě pěkného počasí možnost výletu lodí (platí se na místě) do romantické zátoky SA CALOBRA. Odtud procházka přes několik tunelů k ústí soutěsky TORRENT DE PAREIS a dále do nitra druhé největší evropské erozní soutěsky nebo koupání na romantické pláži. Cestou návštěva kláštera LLUC – hlavní poutní místo na ostrově proslulé již ve středověku díky tmavé sošce Panny Marie (La Moreneta).
7. den: Pobyt u moře.
8. den: Odlet do Prahy.

Cena obsahuje:

 • letecká doprava na Mallorcu a zpět
 • doprava autobusem na výlety
 • 7x ubytování v hotelu (2lůžk. pokoje s přísl.)
 • 6-7x polopenze (dle času letů)
 • průvodce

Cena neobsahuje:

 • Cena nezahrnuje pobytovou taxu - platí se na místě v Eurech.

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a storna do 20 000 Kč (příplatek: 320 Kč)
 • připojištění vyššího storna do 45 000 Kč (příplatek: 300 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 3200 Kč)
 • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.

Mohlo by vás zajímat

Mallorca zájezdy

Vydejte se na poznávací zájezd na Mallorcu, kde uvidíte překrásnou přírodu i zajímavá místa tohoto nádherného ostrova. Navštívíte město Palma de Mallorca, klášter Valldemossa, soutěsku Sa Calobra, přístav Soller aj.

více
TOPlist