Smaragdová Sardinie - bez nočních přejezdů

7 denní zájezd   Itálie Itálie    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

Vydejte se na zájezd na italský ostrov Sardinie, kde najdete jak zajímavé pobřeží s průzračnou vodou, tak památky na dobu dávno minulou (prehistorické nuragy) i dobu pozdější (např. městečka připomínající katalánskou nadvládu).


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách, tranzit na trajekt. Noční trajekt na Sardinii.
2. den: Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Odpoledne pobyt u moře.
3. den: Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
4. den: CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím.
5. den: Pobyt u moře nebo pro neposedné výlet na západní část Sardinie. Prohlídka městečka ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.
6. den: Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí. OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.
7. den: Vylodění v Itálii. Příjezd do ČR do půlnoci.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh a storna
  • 6x nocleh (4x v hotelu – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x v čtyřlůžkových kabinách na trajektu)
  • 4x polopenzi
TOPlist