Smaragdová Sardinie - moře i památky - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Smaragdová Sardinie - moře i památky

10 denní zájezd   Itálie Itálie    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: apartmán       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
107-02 6.9. - 15.9.2024 16 990 Kč Nástup též Plzeň, Pardubice a Hradec Králové. náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Večer trajekt na Sardinii (cca 8,5-9 hod.).
2. den: Ráno připlutí na Sardinii, příjezd do městečka ISOLA ROSSA - barevné skály, krásná příroda a pláže.
3. den: Odpočinek u moře.
4. den: CAPO D'ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
5. den: Odpočinek u moře.
6. den: Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D'ELEFANTE.
7. den: ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.
8. den: Odpočinek u moře.
9. den: Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí. OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie (cca 8,5-9 hod.).
10. den: Vylodění v Itálii. Příjezd do Prahy v noci.

Cena obsahuje:

 • doprava autobusem
 • trajekty (trajekt na cestě tam je většinou přes den v délce cca 8 hodin, zpět trajekt je většinou noční v délce opět cca 8 hodin)
 • průvodce
 • 7x ubytování v apartmánech (dvoulůžkové ložnice)
 • 6x česká polopenze (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

Cena neobsahuje:

 • Zájem o dokoupení kajut nahlašte při přihlášení nejpozději do 28.2. 2024. Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty).

Slevy:

 • na nečerpání jednoduché české polopenze (cena je uvedena na osobu) (sleva: -1400 Kč)

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč)
 • výběr ložnice v apartmánu (příplatek: 350 Kč)
 • 1/1 pokoj (omezený počet, na vyžádání v CK) (příplatek: 3000 Kč)
 • lůžko ve 4 lůžkové kajutě na obě cesty (cca 8,5-9 hodinový noční trajekt) (příplatek: 1600 Kč)

Mohlo by vás zajímat

Sardinie zájezdy

Vydejte se na poznávací zájezd na Sardinii, která kromě nádherných pláží nabízí i zajímavá městečka, např. Castelsardo, Alghero aj.

více