Romantické Toskánsko a Cinque Terre - letecky - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Romantické Toskánsko a Cinque Terre - letecky

8 denní zájezd   Itálie Itálie    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: hotel ***       doprava: letecky       strava: polopenze   


Další zájezd do malebného Toskánska, který propojuje jak historické skvosty, tak přírodně zajímavou oblast Cinque Terre. Cestu do Toskánska si zkrátíte letadlem.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín Včasné přihlášení Poznámka Volná místa
110-01 14.5. - 21.5.2025 28 990 Kč 26 990 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • Včasné přihlášení: Cena při včasném přihlášení do 30.9.2024

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Toskánska , transfer na hotel, ubytování.
2. den: LUCCA – elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček. PISA (UNESCO) - prohlídka slavného Piazza dei Miracoli – Š ikmá věž, Baptisterium, Dóm atd.
3. den: SIENA (historické centrum Sieny je pod patronací UNESCO) - město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města.
4. den: Pobyt u moře.
5. den: FLORENCIE (historické centrum je pod patronací UNESCO) – perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela.
6. den: Celodenní výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ vesniček nad mořem CINQUE TERRE (UNESCO) – tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Navštívíme vesničku VERNAZZA ležící na skalnatém ostrohu, hrad Doria, z něhož se naskýtají pohledy jako z ptačí perspektivy na zátoku i křivolaké uličky. Dále vesničku MANAROLA, její ž barevné domky šplhají vzhůru po skále a z druhé strany ji obklopují malebné vinice. Další možností je RIOMAGGIORE – působivá ukázka architektury této oblasti, kde úzké domy stoupají od mořské hladiny po svazích kopců.
7. den: Pobyt u moře. Pro neposedné možnost výletu místní dopravou do městečka PIETRASANTA – romantické středověké městečko s historickým středem a úzkými uličkami.
8. den: Transfer z hotelu na letiště. Odlet do Prahy.

Cena obsahuje:

 • zpáteční letenka do Itálie
 • transfery
 • autobusová doprava na výlety dle programu
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu 3* (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 6-7x polopenze (dle časů letů)

Cena neobsahuje:

 • Pobytovou taxu ve výši cca 2 € / os. / den, splatná na místě.

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a storna do 45 000 Kč (cena za pojištění je platná při přihlášení do 30.9.2024) (příplatek: 680 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný pro samostatně cestující osoby (příplatek: 3900 Kč)
 • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.