Řím, Neapolský záliv - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Řím, Neapolský záliv

6 denní zájezd   Itálie Itálie    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Vydejte se na návštěvu velmi atraktivních míst jižní Itálie. Uvidíte slavné Pompeje, pohřbené pod několikametrovou vrstvou sopečného popela při výbuchu sopky Vesuv v r. 79,. Lodní výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrrhénském moři, nabízí seznámení s tímto bujnou vegetací porostlým vápencovým ostrovem s četnými jeskyněmi kolem pobřeží i s římskými antickými stavbami. Nevynecháme ani hlavní město Řím s mnoha antickými i barokními stavbami a ministát Vatikán s bazilikou sv. Petra.

ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
421-01 7.5. - 12.5.2024 11 990 Kč Odjezd též Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice. termín zrušen
421-02 25.10. - 30.10.2024 11 990 Kč Odjezd též Beroun, Plzeň. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2. den: ŘÍM (UNESCO) - antický a barokní Řím , procházka s průvodcem romantickým centrem Říma - Piazza di Spagna, Fontana di Trevi, Piazza di Navona s nádhernými kašnami, Pantheon, Benátské náměstí, Kapitol, antická fóra aj. Dojezd na ubytování do oblasti Neapolského zálivu.
3. den: Trajekt na ostrov CAPRI z Neapole nebo z městečka SORRENTO , které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.)
4. den: POMPEJE (UNESCO) - unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV - sopka s rozhledy na Neapolský záliv , výstup měsíční krajinou ke kráteru. Nepůjde-li zajistit skupinová rezervace na Vesuv, bude místo něj zařazena návštěva města NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.
5. den: ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO) - jeden z ministátečků Evropy, sídlo hlavy katolické církve chrám Sv. Petra a další památky patřící Vatikánu . Odjez do ČR.
6. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách. Poznámka: Pořadí navštívených míst může být změněno.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím
  • 3x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1800 Kč)