Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Murano, Burano, Torcello

Murano, Burano, Torcello

Murano, Burano, Torcello – to je trojlístek ostrovů v severní části Benátské laguny, trojlístek jmen, trojlístek podobných osudů zahrnujících lesk a slávu, ale také úpadek a zapomnění. Murano leží Benátkám nejblíže, pouhé 2 km severně od města. Zároveň je z celé trojice asi nejznámější. Je to díky sklu. Je jím proslulé benátské sklo, včetně unikátních zrcadel (nikde jinde v Evropě tajemství, jak vytvořit zrcadlo, po celý středověk neznali), které se od roku 1291 nevyrábělo ve vlastních Benátkách, nýbrž na Muranu. A tak bychom měli vlastně říkat „muranské sklo“ a „muranská zrcadla“; jenže historie bývá nespravedlivá a navíc z hlediska státoprávního šlo samozřejmě o součást Serenissimy – Nejjasnější republiky benátské. Prvními obyvateli pěti malých ostrůvků byli uprchlíci z římského Altina, vyhnaní sem Huny v polovině 5. století. Ostatně v římských manufakturách na pevnině mělo svůj počátek i pozdější vyhlášené benátské sklářství. První archeologické důkazy o výrobě skla v Benátské laguně pocházejí ze 7. století z Torcella, kam se ještě dostaneme. Od 10. století pak již existují i písemné dokumenty zmiňující skláře. Známý je například benediktinský mnich Domenico řečený Fiolario, který vyráběl fioly, baňky s dlouhým úzkým hrdlem, pro domácí použití. Později Benátčané dokonale využili své role ve čtvrté křížové výpravě, při níž byla roku 1204 obsazena Konstantinopol. Seznámili se tam mimo jiné detailně s výrobou skla a ovládli obchod s luxusním zbožím prakticky v celém Středomoří.


Poznávací zájezdy Murano, Burano, Torcello

Skvosty severní Itálie

Itálie - Skvosty severní Itálie
Krátkodobé poznávací zájezdy | 7-denní | od 7 590
V tomto zájezdu navštívíte skvosty severu Itálie, které neodmyslitelně patří mezi hlavní cíle turistů celého světa. Budete mít možnost si prohlédnout Benátky a vychutnat si jejich atmosféru, stejně jako atmosféru státečku San Marino, kochat…více »

Skvosty severní Itálie - ubytování v hotelu

Itálie - Skvosty severní Itálie - ubytování v hotelu
Krátkodobé poznávací zájezdy | 7-denní | od 9 590
V tomto zájezdu navštívíte skvosty severu Itálie, které neodmyslitelně patří mezi hlavní cíle turistů celého světa. Budete mít možnost si prohlédnout Benátky a vychutnat si jejich atmosféru, stejně jako atmosféru státečku San Marino, kochat…více »

Benátská laguna (Slavnost gondol)

Itálie - Benátská laguna (Slavnost gondol)
Krátkodobé poznávací zájezdy | 5-denní | od 5 990
Benátky jsou romantické město plné kanálů, historických památek a muzeí. V termínu tohoto zájezdu se v Benátkách koná Slavnost gondol. Nádherně nazdobená plavidla a jejich posádky v kostýmech se Vám předvedou v celé své kráse. CK si vyhrazuje…více »

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2021

Opera ve Veroně a Benátky

Itálie - Opera ve Veroně a Benátky
Krátkodobé poznávací zájezdy | 5-denní | od 5 990
Úžasný kraj Itálie plný neuvěřitelných kontrastů, charakterizuje jej krása Dolomit, největší italské jezero Lago di Garda a okázalá architektura starobylých měst Padova, Vicenza, světoznámé Benátky a Verona s operním představením Tosca v antické…více »

Benátská laguna

Itálie - Benátská laguna
Krátkodobé poznávací zájezdy | 4-denní | od 6 290
Benátky - pohádkové město na laguně s paláci, mosty a gondolami. Ostrovy Murano a Burano uchvátí romantikou, nostalgické písně gondoliérů potěší každého...více »

Benátská laguna (Benátský karneval)

Itálie - Benátská laguna (Benátský karneval)
Krátkodobé poznávací zájezdy | 4-denní | od 5 990
Pohádkové město na laguně s paláci, mosty a gondolami. Ostrovy Murano a Burano uchvátí romantikou a karnevalový průvod masek potěší každého. Čeká vás nejslavnější karneval světa. Chcete navštívit místa, kde se konají festivaly a kde se ženil…více »
systém Open Travel Network
TOPlist