Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Bari

Římské Barium bylo pouhým centrem obchodu. Za Saracénů se však v roce 847 stalo správním střediskem regionu a poté sídlem „catapana“, byzantského vládce Itálie. Za Normanů, kteří město ovládli v roce 1071, posílilo Bari pozici námořní velmoci a začalo konkurovat Benátkám. V současnosti je rušným správním střediskem Apulie. Basilica di San Nicola, jeden z prvních velkolepých normanských kostelů (založený roku 1087), znamenala zdroj inspirace pro další. Prostý zevnějšek vyniká vysokým štítem s věžemi po stranách. Vstupní portál byl ztvárněn v apulijském románském stylu, ale reliéfy na ostění dveří a na oblouku nesou arabské, byzantské a antické prvky. Za chórovou přepážkou uvidíte oltářní baldachýn z 12. století a biskupský stolec (asi 11. století). Ostatky sv. Mikuláše – patrona Ruska, dětí a námořníků – jsou uloženy v kryptě. Apulijský románský dóm z 12.století, s kopulí a jedinou dochovanou věží (druhá se zřítila při zemětřesení v roce 1613), architektonicky čerpá z Basilicy di San Nicola. Barokní portály na hlavním průčelí zahrnují dveře z 12. století. Zrestaurovaný interiér charakterizuje středověká jednoduchost. Baldachýn nad hlavním oltářem, kazatelna a biskupský stolec byly zrekonstruovány z původních fragmentů. Sakristie, původně baptisterium, je známá jako „Trulla“. V kryptě se nacházejí ostatky sv. Sabina, bývalého patrona Bari. Hrad, založený Rogerem II., upravil v letech 1233 – 1239 Fridrich II. V zaklenutém sále si prohlédněte sbírku sádrových odlitků skulptur a fragmentů různých románských památek v kraji. Trhy se zde konají denně. Costa: 0120 Chuť moře – bez uvedených podrobností, cca 5 hod. za 48 EUR Costa: 0125 Výlet na kole po Bari – fakultativní výlet s průvodcem, cca 4 hod. za 49 EUR


Poznávací zájezdy Bari

Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie

Itálie - Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie
Pobytově poznávací zájezdy | 8-denní | od 11 590
Poloostrov Gargano je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře s pobřežím vroubeným zátokami a útesy. Je to jeden z nejpěknějších a nejromantičtějších krajinných celků; vnitrozemí pokrývá Foresta Umbra, chráněná enkláva starobylých lesů, zatímco…více »

Toulky Kalábrií a Apulií

Itálie - Toulky Kalábrií a Apulií
Podrobné poznávací zájezdy | 11-denní | od 15 990
Malý kousek ráje na zemi leží ve žhavé jižní Itálii. Čekají Vás ruiny řeckých staveb, středověké kláštery, normanské hrady, osamělá městečka rozsypaná po kopcích, unikátní architektonické skvosty a exotika Apulie. CK si vyhrazuje právo drobných…více »

Apulie a Kalábrie

Itálie - Apulie a Kalábrie
Podrobné poznávací zájezdy | 11-denní | od 14 990
Náš podrobný poznávací zájezd míří do jižní Itálie, do oblasti Kalábrie a Apulie. Uvidíte slavná kamenná obydlí trulli v Alberobellu i barokní město Lecce, přírodně velmi zajímavá a krásná místa na podpatku italské boty - na poloostrově Salento,…více »
systém Open Travel Network
TOPlist