Šumava, zámky a kláštery na Vltavě

5 denní zájezd   Česká republika Česká republika    Česká republika a Slovensko

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: snídaně   

Propozice zájezdu

Malebná krása Šumavy, lipenského jezera i dalších míst jižních Čech nabízí řadu krásných přírodních scenerií i unikátních historických památek. Ale nejen to je pro Vás připraveno v tomto našem zájezdu. Vydáte se rovněž po stopách filmových lokací z populární české pohádky Anděl Páně.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
505-01 13.7. - 17.7.2022 5 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Ráno odjezd autokarem do jižních Čech. Dopoledne zastávka v rozsáhlém klášteře ve Zlaté koruně . Odpoledne pak strávíme v jednom z nejkrásnějších českých měst - Českém Krumlově . V podvečer příjezd na Šumavu, ubytování v hotelu ve Vyšším Brodě.
2. den: Dopoledne prohlídka kláštera ve Vyšším Brodu . Dále pak přejedeme k jednomu z nejstarších sídel Rožmberků k hradu Rožmberk, kde můžete mimo jiné shlédnout portrét známé Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se zde podle pověsti stále zjevuje. Odpoledne návštěva Lipna - možnost koupání nebo procházky stezkou v korunách stromů. Stezka je zakončená vyhlídkovou věží vysokou 40 metrů a naskytne se vám z ní fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera - pro odvážlivce možnost sjet dolů z věže tobogánem.
3. den: Volný den, který můžete využít k aktivitám dle vašeho výběru. Nabízí se možnost projížďky po Vltavě z Vyššího Brodu do Rožmberku raftem nebo kanoí (půjčovny lodí jsou přímo ve Vyšším Brodu). Nabízíme rovněž možnost celodenního fakultativního výletu do německého Pasova.
4. den: Dopoledne se vydáme k Boubínu, kde nás čeká turistická vycházka Boubínským pralesem. Odpoledne se pak zastavíme v historickém městě Prachatice - město je od 1981 městskou památkovou rezervací. Večer ubytování v hotelu ve Vimperku .
5. den: Dopoledne na vás pak čeká nenáročná turistická procházka po nejkrásnějších partiích Šumavy - oblast Kvildy, Antýglu a Modravy. Odpoledne se vydáme na hrad Kašperk, významný hrad císaře Karla IV. a také místo, kde se odehrával děj filmu Anděl Páně. Následovat bude krátká zastávka u kostela Sv. Mouřince v Anníně, který známe ze stejné pohádky. Večer návrat do Prahy.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • průvodce
  • 4x snídaně

Fakultativně:

  • pojištění storna zájezdu (příplatek: 100 Kč)
  • Fakult. výlet do Pasova vč. pojištění léčebných výloh (koná se od 20 osob) (příplatek: 300 Kč)
  • 4x večeře (příplatek: 720 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 990 Kč)
TOPlist