Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Orlické hory

Chráněná krajinná oblast Orlické hory byla vyhlášena v r. 1969 v délce 50 km a kromě hlavního hřebene od Olešnice až po Zemskou bránu zahrnuje i jižní podhůří. Centrem lyžování a horské turistiky je Deštné, dějiště finále Světového poháru v jízdě na skibobech, leží v severní části Orlických hor, uprostřed kotliny ve výšce 650 m n.m., uprostřed věnce strání, sklánějících se od Vrchmezí, Sedloňovského vrchu, Šerlichu, Malé a Velké Deštné, Špičáku, Zimního a Dříšského kopce.Vyznavači běhu na lyžích budou překvapeni ideálními podmínkami, které jim Orlické hory nabízejí. Je zde mnoho kilometrů dobře značených a udržovaných běžeckých cest se spoustou zajímavých míst, např. „Okolím Deštného“ - 15 km dlouhá trasa z Deštného do Zákoutí, „Zemská brána“ - trasa v délce 3 km, k největším turistickým atrakcím patří hřebenová trasa dlouhá 26 km vedoucí z Vrchmezí přes Šerlich, Velkou Deštnou, Jelenku k pevnosti Hanička. Dalším významným turistickým střediskem jsou Říčky s lyžařskými tratěmi v areálu "Zakletý" pro všechny kategorie lyžařů. Blízká horská obec Zdobnice, rozložená v údolí říčky Zdobnice, je výhodným východiskem pro lyžařskou turistiku. Orlické hory mají velmi dobré podmínky pro zimní rekreaci a turistiku, neboť zde není tak velká koncentrace rekreačních středisek a z toho vyplývající velký nápor turistů. Nabízí se zde široké možnosti rekreace zvláště pro rodiny s dětmi nebo pro návštěvníky s nároky na klidové prostředí. Pro všechny návštěvníky jsou připraveny vleky, sjezdovky, lyžařská škola a ski servis.


Poznávací zájezdy Orlické hory

Adršpašské skály, NP Stolové hory a Orlické hory

Česká republika - Adršpašské skály, NP Stolové hory a Orlické hory
Česká republika a Slovensko | 6-denní | od 6 990
Skalní města, krásné turistické trasy, Stolové hory v Polsku, dvě pěší trasy v Orlických horách a mnoho krásných historických staveb. To vše na našem šestidenním zájezdu s ubytováním v oblasti Náchoda.více »

Orlické hory

Česká republika - Orlické hory
Česká republika a Slovensko | 6-denní | od 6 990Doporučujeme
Objevte téměř zapomenutý kraj Orlických hor, kraj romantických zákoutí, tajuplných zřícenin, nádherných pohádkových zámků i divokých zákrut řeky Orlice. V rámci našeho putování navštívíme i nejzazší konec pásma Orlických hor u Zemské brány,…více »

Lužické hory

Česká republika - Lužické hory
Česká republika a Slovensko | 6-denní | od 7 390Doporučujeme
Lužické a Žitavské hory – nevelké pohraniční pohoří na severu Čech a v přilehlé části Německa, kam v rámci jednoho výletu také nahlédneme. Ačkoliv hory nedosahují závratných výšek, jejich vrcholy ční monumentálně nad okolní krajinou, často zde…více »

Východní Morava - Slovácko a Valašsko

Východní Morava - Slovácko a Valašsko
Česká republika a Slovensko | 6-denní | od 7 590
více »

Skalní města východních Čech a jižního Polska + Osówka, Klodzko

Skalní města východních Čech a jižního Polska + Osówka, Klodzko
Česká republika a Slovensko | 4-denní | od 4 690
Teplické skály, Božanovský špičák, Bludné skály + podzemí Osówkavíce »

Kulturní klenoty východních Čech a jižního Polska, NP Stolové hory

Kulturní klenoty východních Čech a jižního Polska, NP Stolové hory
Česká republika a Slovensko | 3-denní | od 3 490
více »

Peklo, Soví hory, Broumovské stěny II, Divoká Orlice

Peklo, Soví hory, Broumovské stěny II, Divoká Orlice
Česká republika a Slovensko | 4-denní | od 4 390
více »
systém Open Travel Network
TOPlist