Léto na Valašsku

6 denní zájezd   Česká republika Česká republika    Česká republika a Slovensko

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

V rámci tohoto týdenního zájezdu můžete navštívit historické památky, odpočívat u vody, při procházkách obdivovat přírodu a také během celodenního výletu zajet k sousedům na Slovensko.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
509-01 26.7. - 31.7.2022 7 390 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odjezd autokaru z Čech do Beskyd . Po cestě zastávka v LITOMYŠLI , prohlídka historického centra města. Dále odpoledne zastávka v OLOMOUCI , prohlídka historického centra. Večer ubytování v hotelu v ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM.
2. den: Nádherné výhledy na malebné beskydské vrcholy vám nabídne turistická vycházka přes Pustevny, Radhošť a Černou horu. Budete moci obdivovat historické stavby lidového architekta Dušana Jurkoviče i mohutnou sochu Radegasta. Dle vlastní fyzické kondice se budete moci rozhodnout, zda sestoupíte z vrcholu Radhoště do Rožnova pěšky (cca 10 km), nebo se vrátíte zpět autokarem. Odpoledne návštěva rozsáhlého komplexu rožnovského skanzenu - Valašského městečka, Valašské dědiny i Starého hamru a pily.
3. den: Dopoledne se vydáte do Štramberku - městečka s krásně dochovaným historickým centrem (roubené domy z 18. století), hradem ze 14. století s proslulou Štramberskou Trúbou a též jeskyní Šipka, která zdejšího rodáka Zdeňka Buriána inspirovala k jeho prehistorickým malbám. Ochutnat budete moci i populární štramberské uši. Dále přejedete do Kopřivnice , kde budete mít možnost shlédnout muzeum automobilky Tatra s řadou unikátních exponátů. Odpoledne se pak vydáte do Hukvald , kde můžete navštívit rodný dům světoznámého umělce Leoše Janáčka i místa, kde často pobýval. Mezi ně patří největší hradní zřícenina na Moravě, hrad Hukvaldy . Cestou k hradu se zastavíte u památníku Lišky Bystroušky i v oboře plné daňků a muflonů.
4. den: Celodenní výlet na Slovensko do oblasti Malé Fatry a Oravy. Dopoledne turistická vycházka přes Jánošíkové diery do Vrátné doliny. Odpoledne návštěva hradu Oravský Podzámok, který patří mezi nejvýznamnější a nejnavštěvovanější památky hradního stavitelství na území Slovenska. Hrad vznikl na strategicky důležitém místě jantarové cesty a od roku 1370 byl župním hradem. Stavby horního, středního a dolního hradu, zabírající tři výškové terasy hradní skály, se budovaly postupně od poloviny 13. až do začátku 17. století. Večer návrat zpět do hotelu.
5. den: Dopoledne návštěva pivovaru Radegast v Nošovicích. Odpoledne strávíte v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic neboli Ostravských Hradčan. Během “adrenalinového” okruhu se dostanete do nitra Vysoké pece i na její nástavbu, jejímž autorem je Josef Pleskot, a která představuje nejvyšší geografický bod Ostravy ve výšce 80 m. Při prohlídce absolvujete trasu, jak krok po kroku v tajemných útrobách vítkovických železáren vznikalo surové železo. Z vrcholu věže Bolt Tower, která dosahuje do výšky téměř 70 metrů, se vám naskytne jedinečná vyhlídka na Ostravu a Beskydy .
6. den: Dopoledne odjezd z hotelu. Po cestě zastávka na hradě HELFŠTÝN nedaleko Olomouce . V podvečer příjezd do Prahy.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování v hotelu
  • 5x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna zájezdu (příplatek: 210 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1100 Kč)
TOPlist