Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Turecko Zájezd č. 148

Turecké západní pobřeží

Turecké západní pobřeží
další fotografie »

Náš zájezd do Turecka směřuje do oblasti klenotů antiky jako jsou starověká města Pergamon, Efes, Milét aj. a pěkných pláží v oblasti jednoho z nejvyhlášenějších letovisek západního pobřeží Turecka, Kusadassi. V průběhu zájezdu do Turecka také navštívíte metropoli Istanbul, tzv. "bavlněný zámek" Pamukkale a jiné zajímavosti západní části Malé Asie.


Program zájezdu

1. den (út): Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd do Maďarska, krátká prohlídka centra BUDAPEŠTI (UNESCO). Nocleh.
2. den (st): Dopoledne prohlídka centra Szegedu. Dále jízda přes Srbsko a Bulharsko, noční přejezd.
3. den (čt): Příjezd do Turecka . ISTANBUL - první seznámení s metropolí na dvou kontinentech: Nová mešita, Egyptský bazar, Sulej-manova mešita, Velký bazar. Nocleh v Istanbulu.
4. den (pá): ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město s množstvím byzantských a osmanských památek (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi aj.), možnost plavby po Bosporu. Noční přejezd.
5. den (so): Pobyt u moře.
6. den (ne): EFES - archeologický areál unikátních antických staveb. Trosky jednoho z divů světa - Artemidina chrámu. Město SELCUK s bazilikou sv. Jana a archeologickým muzeem. Jeskyně Sedmispáčů. Dům Panny Marie na Slavičím vrchu.
7. den (po): Pobyt u moře.
8. den (út): PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS.
9. den (st): Pobyt u moře.
10. den (čt): DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna, která návštěvníky uchvátí svou mohutností. MILÉT - starořecké město s dominujícím divadlem. PRIENE - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.
11. den (pá): Pobyt u moře.
12. den (so): PERGAMON - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. TRÓJA (UNESCO) - starověké město s tisíciletou historií. Nocleh.
13. den (ne): Prohlídka EDIRNE - které je nazýváno bránou Orientu pro své monumentální islámské stavby. Přejezd do Bulharska. Nocleh.
14. den (po): Dopoledne prohlídka SOFIE - významné křes¬ťanské stavby, mohutné kostely a chrámy, ale také meši¬ta z dob turecké nadvlády. Přejezd přes Srbsko.
15. den (út): Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • 11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
  • 11x snídani
  • 8x večeři

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist