Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Kulturní klenoty východních Čech a jižního Polska, NP Stolové hory

Kulturní klenoty východních Čech a jižního Polska, NP Stolové hory
další fotografie »


Program zájezdu

1. den (pá): Odjezd z Prahy v ranních hod. RATIBOŘICE prohlídka zámku. Procházka přes zámecký park a BABIČČINÝM ÚDOLÍM kolem Rudrova mlýnu k pomníku Babičky s vnoučaty a údolím řeky Úpy cestou Boženy Němcové ke Starému Bělidlu a k Viktorčinu splavu. Návštěva historického lázeňského „špitálu“ KUKS s nádhernými barokními interiéry a bohatou sochařskou výzdobou uvnitř i v přilehlém parku. Na závěr dne procházka na BRAUNŮV BETLÉM – národní kulturní památka, monumentální plastiky vytesané přímo v pískovcových skalách.
2. den (so): Výlet do Polska. Prohlídka cisterciáckého opatství KRŠOV (KŘESOBOR) s bohatě zdobenými barokními interiéry, které mu daly přezdívku „perla evropského baroka“. Přejezd k zámku KSIAŽ, procházka parkem a foto zámeckých exteriérů. Návštěva dřevěného evangelického chrámu s jedinečnou barokní výzdobou ve SWIDNICI. Tento chrám Míru je spolu s obdobným chrámem v Jaworu zapsán pro svůj kulturní odkaz na seznamu UNESCO.
3. den (ne): Návštěva nejznámějšího mariánského poutního místa v polských Sudetech VAMBEŘICE – „Slezský Jeruzalém“ s barokní bazilikou Navštívení Panny Marie a křížovou cestou. NP STOLOVÉ HORY: ráz polských Stolových hor (Szczeliniec a Bledne Skaly) je zcela odlišný od ostatních pohoří v oblasti. Jednotlivé skály zvětrávají nestejnoměrně a vytváří tak rozdílné pásy se stržemi a fantastickými skalními útvary. Vydáme se na nádhernou pěší trasu z KARLÓWA do oblasti VELKÁ HEJŠOVINA - SZCELINIECWIELKI (919 m) - nejvyšší vrchol národního parku a zároveň nejvyšší pískovcový vrchol Polska. Z vyhlídek na okrajových skalách plošiny se nabízejí úchvatné pohledy na okolní české i polské hory a Broumovskou kotlinu.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
536-01 17.9 - 19.9.2021 3 490,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Ubytování

ve dvoulůžkových pokojích

Cena zahrnuje

  • průvodce
  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 2x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 110 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 900 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist