Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Netradiční západní Čechy

Netradiční západní Čechy
další fotografie »


Program zájezdu

1. den (pá): Odjezd z Prahy v ranních hod. Výlet malebným údolím PRUNÉŘOVSKÉHO POTOKA po „Císařské cestě“ na hrad Hasištejn. Zřícenina gotického hradu HASIŠTEJN se nachází na skalnatém ostrohu, v areálu se nachází gotická kaple, zbytky paláce. Mohutná věž 22 m vysoká byla upravena na vyhlídku. Zastávka v městečku KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ – procházka centrem městečka a zámeckým parkem.
2. den (so): Výlet do oblasti města JÁCHYMOV (památka UNESCO), kde se nalézá muzeum Královská mincovna, doly. Výlet po naučné stezce JÁCHYMOVSKÉ PEKLO s informacemi o historii dolů, okolní přírodě a ekologii. KLÍNOVEC (1.244 m n. m.) - nejvyšší vrchol KRUŠNÝCH HOR a oblíbený turistický cíl s kamennou rozhlednou. BOŽÍ DAR – nejvýše položené město ve střední Evropě, centrum letní i zimní turistiky Turistika v malebné krušnohorské krajině v okolí Božího Daru, BOŽÍDARSKÉ RAŠELINIŠTĚ - přírodní rezervace, naučná stezka s typickou rašeliništní florou, případně Ježíškova cesta.
3. den (ne): Přejezd do ÚDOLÍ STŘELY, kde jako první navštívíme cisterciácký klášter PLASY s unikátní barokní architekturou J.B. Santiniho. Dále následuje výlet ke skalním útvarům u obce ŽIHLE – žulový balvan Dědek, Bába, SKALNÍ MĚSTO VIKLAN. Městečko RABŠTEJN NAD STŘELOU – kde se nachází barokní zámek, klášter, zřícenina gotického hradu i soubor lidových staveb. Procházka po naučné stezce na vyhlídku HRABĚCÍ KŘÍŽ s pěkným výhledem na dominanty městečka. Návrat do Prahy ve večerních hod.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
531-01 27.5 - 29.5.2022 3 490,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 2x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním přísl.)
  • 2x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění storna zájezdu (příplatek: 60 Kč)
  • 1/1 pokoj, omezený počet, nutno ověřit dostupnost předem v CK (příplatek: 600 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist