Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Krkonoše z polské i české strany

Krkonoše z polské i české strany
další fotografie »

Tento zájezd Vás zavede za přírodou našich i polských nejvyšších hor Krkonoš na hřebeny s výhledy i do údolí s vodopády. Navštívíme všechna významná turistická centra v Krkonoších a podnikneme z nich zajímavé výlety. Odpoledne po návratu z výletu bude dostatek času na návštěvu horského střediska (Špindlerův Mlýn, Harrachov, Pec pod Sněžkou aj). Zájezd je obohacen o návštěvu jedinečných památek jižního Polska Chrámy Míru Jawor a Swidnice (památky Unesco) a zámku Ksiaz.


Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z Prahy v ranních hodinách do HARRACHOVA . Výjezd lanovkou na ČERTOVU HORU (1020 m) kolem můstků (včetně mamutího – největšího skokanského můstku v Čechách), výhledy. Nenáročná cesta na STUDENOV s vyhlídkou na centrální část Krkonoš (Janova skála). Odtud po vrstevnici na RUČIČKY a přes vrchol Zadní plech (1210 m) ke známé křižovatce KRAKONOŠOVA SNÍDANĚ. Návrat do Harrachova malebným údolím Mumlavy, zakončený mohutným MUMLAVSKÝM VODOPÁDEM, nejnavštěvovanějším v Krkonoších.
2. den (ne): Výlet ze ŠPINDLEROVA MLÝNA : Výjezd lanovkou na MEDVĚDÍN. Výstup na Vrbatovu boudu a dále přes PANČAVSKÝ VODOPÁD k Labské boudě. Odtud více možností pěších tras zpět do Špindlerova Mlýna. Buď kolem PRAMENE LABE na Cestu česko-polského přátelství ke SNĚŽNÝM JAMÁM a dále přes Martinovku nebo Petrovku. Nebo kolem vodopádů Labským dolem zpět do Špindlerova Mlýna.
3. den (po): Výlet z JÁNSKÝCH LÁZNÍ : Výjezd lanovkou na ČERNOU HORU (rozhledna), přechod hřebenem přes naučnou stezku Černohorské rašeliniště a Kolínskou boudu do PECE POD SNÉŽKOU . Zdatnější si mohou cestu prodloužit přes Liščí horu k bufetu Na rozcestí.
4. den (út): Výlet do významného polského krkonošského střediska KARPACZ, prohlídka zdejší rarity – dřevěného kostelíka Wang přivezeného z Norska. Možnost výjezdu lanovkou na KOPU a pěší výlet na VRCHOL SNĚŽKY z polské strany. Zpět lanovkou z Kopy nebo nejzdatnější mohou sejít kolem jezera MALI STAW.
5. den (st): Návštěva dělostřelecké tvrze STACHELBERG s unikátním muzeem československého opevnění. Pěší výlet Cestou bratří Čapků na nejvýchodnější krkonošskou chatu RÝCHORY. Sestup do HORNÍHO MARŠOVA se zajímavým kostelem.
6. den (čt): Tento den je věnován jedinečným památkám jižního Polska. Navštívíme bohatě barokně vyzdobené Chrámy Míru v JAWORU a SWIDNICI. Pro svou krásu a jedinečnost byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne zastávka u obrovského zámku na hradním útesu – KSIAZ. Odjezd do Čech. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
519-01 17.7 - 22.7.2021 6 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v penzionu (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
  • 5x polopenze
  • průvodce
  • doprava autobusem

Fakultativně

  • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 1/1 pokoj - není možný
systém Open Travel Network
TOPlist