Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Českomoravská vysočina, Žďárské vrchy, Posázaví

Českomoravská vysočina, Žďárské vrchy, Posázaví
další fotografie »

Při pěších výletech projdeme "magistrálu" Žďárských vrchů s jejich nejvyššími vrcholy či Železné hory. Navštívíme unikátní památku UNESCO - Zelenou horu, řadu dalších významných památek vč. skanzenu (Nové Hrady, Slatiňany, Pernštejn aj.).


Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z Prahy v ranních hodinách do oblasti Posázaví. LEDEČ NAD SÁZAVOU s vápencovým hradem na mohutném ostrohu nad řekou Sázavou. V rámci prohlídky i výstup na hradní věž s nádherným výhledem na Posázaví. Pěší výlet podél Sázavy – STVOŘIDLA – oblíbený úsek pro vodáky, zařízlé koryto Sázavy plné prahů a balvanů, místo skautských táborů J. Foglara. Dojezd na ubytování.
2. den (ne): Přírodní rezervace TOULOVCOVY MAŠTALE – skalní město, výlet krásnou trasou kolem různých skalních útvarů a vyhlídek, skalní labyrint. Zámek NOVÉ HRADY s nádherným udržovaným francouzským parkem, obora daňků a jelenů aj.
3. den (po): Pěší výlet po hlavních vrcholech Žďárských vrchů : Z obce CIKHÁJ – bývalá sklářská huť s kruhovou zvoničkou vyjdeme na horu TISUVKA – na vrcholu je pěkná vrcholová rulová skála. Dále po červené na ŽÁKOVU HORU, kde je přírodní rezervace jedlobukového pralesa, prochází tudy evropské rozvodí. Obkroužíme ji po naučné stezce kolem pramenu SVRATKY (Stříbrná studánka). A dojdeme na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů DEVĚT SKAL (9 vrcholových rulových skal, na jedné vyhlídka). Celkem cca 12 km.
4. den (út): ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – zámecký areál, bývalý cisterciácký klášter, kostel Nanebevzetí panny Marie. Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na ZELENÉ HOŘE (UNESCO) postavený dle plánů významného barokního architekta Santiniho. HLINSKO – VESELÝ KOPEC – muzeum v přírodě se zajímavými stavbami a malebnou krajinou, památková rezervace.
5. den (st): Den v Železných horách : ZÁMEK SLATIŇANY s nádherným anglickým parkem, procházka ke Kočičímu hrádku, výběhy známého hřebčína. Zřícenina hradu LICHNICE opředená řadou pověstí a pěší výlet v LOVĚTÍNSKÉ ROKLI.
6. den (čt): Zastávka v POLIČCE – místo narození Bohuslava Martinů, město s pěkným historickým centrem. Hrad PERNŠTEJN - velmi zachovalý středověký hrad, jeden z nejvýznamnější na Moravě, který za svou 800 letou historii nikdy nebyl dobyt. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín P2Apt Poznámka Volná místa
516-01 20.8 - 25.8.2022 7 590,-6 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • P2: 2-lužkový pokoj
  • Apt: Apartmán

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu, dvě varianty
  • Typ P2 - 2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
  • Typ Apt. - typ buňka - vždy dva 2lůžkové pokoje mají společné příslušenství
  • 5x polopenze

Fakultativně

  • pojištění storna zájezdu (příplatek: 120 Kč)
  • 1/1 pokoj - výjimečně na vyžádání v CK
systém Open Travel Network
TOPlist