Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Švýcarsko, přírodní a kulturní památky UNESCO

Švýcarsko, přírodní a kulturní památky UNESCO
další fotografie »

přírodní a kulturní památky zapsané na seznam UNESCO
nejkrásnější místa, zajímavosti, zvláštnosti i gastronomie


Program zájezdu

1. den (po): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (út): Ráno příjezd do Švýcarska. Návštěva hlavního města BERNU , jehož staré město malebně situované v meandru řeky Aary bylo zapsáno na seznam Unesco už v roce 1983. Procházka historickým jádrem města. Odjezd k Ženevskému jezeru, kde se podíváme na terasovité vinice oblasti LAVAUX. Viniční trasy podél jezera pocházejí z 11.stol. a na seznam světového dědictví byly zapsány v roce 2007. Možnost ochutnávky mimořádně kvalitních vín této oblasti. Procházka vinicemi nebo okružní jízda turistickým vláčkem. K večeru odjezd do WALLISU do Saas Grund na ubytování a večeři.
3. den (st): Po snídani výlet do ZERMATTU . Z Täsche do Zermattu pojedeme vláčkem. V Zermattu možnost vyjet zubačkou na vyhlídkovou plošinu Gornergrat do výšky přes 3 000 m n.m., odtud se naskýtají nezapomenutelné výhledy na Matterhorn , Monte Rosu a další čtyřtisícovky. K večeru návrat na ubytování a večeři. Večer pro zájemce ochutnávka typického švýcarského sýrového jídla raclette a místního vína.
4. den (čt): Po snídani odjedeme do Rhonského údolí a lanovkou vyjedeme na Fiescherhorn, který skýtá jeden z nejkrásnějších výhledů na oblast Aletschského ledovce. Uvidíte největší alpský ledovec Aletschgletscher s typickými rysy ledovcové oblasti. Areál Jungfrau–Aletsch-Bietschhorn byl zapsán na seznam UNESCO v r. 2001. Odpoledne dle zájmu možnost koupání v termálních lázních Brigerbad nebo návštěva města Brig. Návrat na ubytování a večeři.
5. den (pá): Po snídani odjezd do Ementálského údolí, kde se podíváme na ukázkovou sýrárnu, ochutnávka a možnost nákupu sýrů. V tomto údolí navštívíme také nejznámější výrobnu sušenek značky Kambly, spojenou s ochutnávkou mnoha druhů. Odjezd do ST. GALLEN , kde navštívíme benediktýnské opatství z doby karolínské. Zdejší klášterní knihovna obsahuje jednu z celosvětově největších středověkých sbírek. Knihovna a klášter byly mezi prvními lokalitami na celém světě, které se staly součástí světového dědictví, a to již v roce 1983. Večer odjezd ze Švýcarska.
6. den (so): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
444-01 2.8 - 7.8.2021 7 990,- Odjezd též z Plzně. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Stravování

česká strava připravovaná na místě českými kuchařkami

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi (česká kuchyně)
  • 1/1 pokoj (výjimečně, na ověření předem v CK) (příplatek: 800 Kč)

Cena nezahrnuje

  • vstupy, lanovky a vlaky (celkem cca 180 CHF)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 1/1 pokoj (omezený počet, na vyžádání v CK) (příplatek: 800 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist