Švýcarské Alpy, italské Alpy a termální lázně Bormio - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Švýcarské Alpy, italské Alpy a termální lázně Bormio

8 denní zájezd   Itálie Itálie Švýcarsko Švýcarsko    Zájezdy s lehkou pěší turistikou

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Prosluněný Engadin ve Švýcarsku, nejvýchodnější čtyřtisícovka Alp v masivu Bernina na východě Švýcarska, slavný horský expres Bernina, vysoké průsmyky, ledovce i horská jezera, to vše nabízí zájezd, který je již několik let velice oblíbeným.


Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Cesta podél INNU k ENGADINU. Prohlédnete si známé horské středisko SV. MOŘIC. Přestoupíme na známou horskou železnici a pojedeme vláčkem po trase „BERNINA-EXPRESS“ (UNESCO) přes průsmyk BERNINA, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do městečka POSCHIAVO. Dojezd do Bormia .
3. den: Výlet na severní straně Bormia od Ponte Froni kolem masivu DELLE SCALE k jezeru LAGO DI CANCANO. Sestup do městečka VALDIDENTRO . Možnost podvečerní relaxace v termálních lázních v Bormiu .
4. den: Výlet do oblasti bezcelní zóny LIVIGNO . Cestou zastávka před PASSO DI FOSCAGNO, odkud je nádherný půlkruhový výhled na celou oblast Bormia . Pěší výlet z PASSO D’EIRA krátkou hřebenovkou na vrchol LA PARÉ, ze kterého je nádherný výhled na celou oblast Livigna . Sjezd do městečka LIVIGNO , odtud procházka k jezeru Lago di Livigno a ev. do údolí Valle Alpisella.
5. den: Výlet do údolí VALFURVA . Horské středisko S.Caterina Valfurva ležící v NP STELVIO. Romantickou cestou borovic a modřínů do údolí Valle dei Forni a podél malebné říčky vytvářející kaskády zpět do S.Catariny.
6. den: Možnost výjezdu místními mikrobusy (cca 9 Euro) z Bormia na Passo Stelvio. Odtud se naskýtají fascinující pohledy na okolní horské skupiny.Možnost nenáročného výstupu do výšky 3000m.
7. den: Odjezd z Bormia přes Sondrio do Švýcarska. Výlet v jedné z nejkrásnějších oblastí Švýcarska v oblasti masivu BERNINA, kde nejvyšší ledovcové vrcholy dosahují výšky téměř 4000 m. Zastávka u jezera LAGO BIANCO na PASSO DEL BERNINA. Pěší výlet k ledovcovému splazu MORTERATSCH a kolem tůněk a kaskád říčky Ova da Bernina. A Vaše cesta se otočí směrem k domovu.
8. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně:

  • jízdenka na horský vlak (příplatek: 560 Kč)
  • jízdenka na horský vlak děti do 14 let (příplatek: 280 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 360 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 3000 Kč)

Mohlo by vás zajímat

Alpy zájezdy

Vydejte se na poznávací zájezd do Alp nebo zájezd s pěší turistikou. Můžete vybírat z nabídky do rakouských Alp, švýcarských Alp, italských Dolomit, Julských Alp aj.

více