Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Turecko Zájezd č. 362

Turecko - Kappadokie s pěší turistikou

Turecko - Kappadokie s pěší turistikou
další fotografie »

– za přírodními krásami středního Turecka

Vracíme se do naší oblíbené destinace a připravili jsme pro vás velmi zajímavý program s pěší turistikou, zaměřený na poznání nejkrásnějších přírodních míst středního Turecka – oblasti slavné Kappadokie. Projdete romantická údolí s neskutečnými skalními útvary a mnoha do skal vytesanými kostely. Uvidíte několika patrové podzemní město. Nádherné fresky v kostelích nejenom v Open Air Museum v Göreme, ale na mnoha dalších místech. Pro omezení dlouhých přejezdů jsme do programu zařadili dva vnitrostátní lety, které nám spoustu času i ujetých kilometrů navíc ušetří. Göreme je centrem Kappadokie, je zde nejvíce zajímavostí a mezi zahraničními návštěvníky je oblíbeno pro blízkost jednotlivých přírodních i kulturních zajímavostí.
Turistika je většinou na 3-5 hodin každý pěší výlet, někdy jsou během jednoho dne zařazeny dva pěší přechody. Jedná se o normální pěší turistiku, někdy jsou prudší sestupy do údolí, ale převýšení není velké.
V případě nepříznivého počasí si CK vyhrazuje právo na změnu programu dle aktuální situace.
Některý den brzy ráno možnost letu balonem (cca 1 hod. let, cena cca 180-200 Eur / os.) nad nejkrásnějšími místy Kappadokie. Let balonem doporučujeme, jedná se o nezapomenutelný zážitek, který Vám umožní prohlédnout si fascinující krajinu Kappadokie z výšky. Nutná rezervace předem v CK, nejpozději do 20.12.2019, platba na místě. Přesto nemůžeme garantovat uskutečnění letu balonem. Let se uskuteční pouze za příznivých povětrnostních podmínek – to, jestli balony vzlétnou nebo ne, stanovují společnosti operující lety balonem, nelze to nijak ovlivnit.
Zájezd připravila a průvodcuje Mgr. Lucie Leikepová.


Program zájezdu

1. den (so): Odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Nevşehir, nocleh.
2. den (ne): Úvodní seznámení s krajinou Kappadokie a lehčí pěší trasy na seznámení s terénem. Průchod údolím IBRAHIMPASA a procházka starým centrem ORTAHISARU. Projdeme několika údolími v ZELVE, kde společně koexistovali křesťané a muslimové. PAŞABAG, kde se nacházejí nejzajímavější hřibovité skalní útvary. Nedaleko odtud si ještě prohlédneme fotogenické útvary v DEVRENT VALLEY.
3. den (po): GÖREME (UNESCO) – jedna z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních věží, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů s freskovou výzdobou. První seznámení s Göreme, které se považuje za srdce Kappadokie . Ráno průchod „MALÝM ÚDOLÍM LÁSKY“ na okraji Göreme s krásnými věžovitými útvary a výstup na vyhlídku nad údolím Göreme a naše putování bude pokračovat do turisty opomíjeného údolí ZEMI, kde najdeme ticho a klid, tufové útvary, holubníky i skryté skalní kostely. Odpoledne prohlídka GÖREME OPEN AIR MUSEUM s kostely s nádhernými freskami, pod patronací UNESCO.
4. den (út): Tento den věnujeme pěšímu průchodu několika krásnými kapadockými údolími v oblasti RED VALLEY a ÇAVUŞINU. Putování začneme v PAŞABAG, vystoupáme do svahů tabulové hory AK DAG a budeme pokračovat do staré vesnice ÇAVUŞIN s jeskynními obydlími a dochovanou částí obrovského kostela sv. Jana. Poté budeme přecházet nejkrásnější částí RED VALLEY a to částí označovanou jako ROSE VALLEY s pohádkovými komíny, kostely s freskovou výzdobou, vinicemi. Posedíme u čaje nebo čerstvého džusu. Průchod velmi zajímavou částí MESKENDIR VALLEY a RED VALLEY, kterými dojdeme přes řadu nádherných míst na panoramatickou terasu s vyhlídkou do dalekého okolí pod horou AK DAG, tabulovou / stolovou horu, která ohraničuje tuto centrální část Kappadokie . Tento den se jedná o v podstatě celodenní turistiku, přerušenou obědem v oblasti Çavuşinu.
5. den (st): Turistika v jednom z nejkrásnějších údolí Kappadokie ÇAT VALLEY, kde se nachází množství holubníků, vytesaných do kolmých tufových skal. Na závěr údolí se přijde do rozsáhlého komplexu skalního města AÇIKSARAY se skupinami klášterů, kostelů a obytných prostor. Freskami bohatě zdobený kostel sv. Jana v GÜLŞEHIRU. Odpoledne jedinečné podzemní město Kaymakli, které mělo 8 podzemních pater. Foto zastávka u kráterového JEZERA NAR. Přejezd do GÜZELYURT.
6. den (čt): Turistika v KAŇONU IHLARA s několika zajímavými křesťanskými kostely vytesanými do skal, průchod 8 km dlouhým nejzajímavějším úsekem kaňonu. Poté nádherná skalní katedrála a skalní město SELIME. GÜZELYURT - trosky romantického kláštera, malá podzemní města.
7. den (pá): Jeden z nejkrásnějších skalních klášterních komplexů s nejlepšími freskami v rámci celé Kappadokie ESKI GÜMÜŞLER. Nádherné ÚDOLÍ SOGANLI, kde se nachází množství starých kostelů a klášterů s freskovou výzdobou, jedno z nejmalebnějších a velmi málo navštěvovaných míst, ležící na okraji Kappadokie , mimo obvyklé turistické trasy, kde se projdeme hned dvěma údolími se zajímavými kostely a kláštery i malebnými skalními útvary.
8. den (so): Dokončení prohlídky nejkrásnějších kapadockých údolí. Průchod Údolím lásky – LOVE VALLEY na okraj Uçhisaru. Ukázka tradičního zpracování onyxu, výroba šperků z místních drahých kamenů (tyrkys, sultanit...). UÇHISAR – nejvýše položená pevnost v Kappadokii , průchod starým skalním městem, výhledy na údolí Göreme, nákupy suvenýrů v místních krámcích. Průchod PIGEON VALLEY – Údolím holubníků, které ve své druhé části připomíná svými mohutnými skalními stěnami Grand Canyon – do Göreme a prohlídka několika kostelíků a falických věží v této okrajové části městečka. K večeru výstup na vyhlídku nad Göreme, západ slunce (podle počasí uskutečníme již některý den dříve).
9. den (ne): Odlet přes Istanbul zpět do ČR. CK si vyhrazuje právo přehodit dny programu dle aktuální situace.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
362-01 27.4 - 5.5.2019 31 990 Cena 29 990 Kč platí při objednávce do 23.12.2018. Od 24.12.2018 bude cena 31 990 Kč. náhradník »
vyprodáno
362-01 2.5 - 10.5.2020 32 990,- Cena 32 990 Kč bude účtována do 23.12.2019, poté bude cena 34 990 Kč. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • 8x ubytování v hotelích ve 2lůžk. pokojích (3x hotel v Avanosu nebo v Uchisaru - většinou se jedná o jeskynní hotel, 3x 3* hotel v Göreme, 2x rodinný hotel v Güzelyurt)
  • 7x plnou penzi (lehké obědy během jednotlivých výletů) včetně vody a čaje
  • leteckou dopravu Praha – Istanbul – Nevşehir a zpět
  • veškeré transfery dle programu (většinou mikrobusy)
  • českého a tureckého průvodce

Cena nezahrnuje

  • spropitné pro místního řidiče a průvodce

Slevy

  • Některý den brzy ráno možnost letu balonem (cca 1 hod. let, cena cca 180-200 Eur / os.) nad nejkrásnějšími místy Kappadokie. Let balonem doporučujeme, jedná se o nezapomenutelný zážitek, který Vám umožní prohlédnout si fascinující krajinu Kappadokie z výšky. Nutná rezervace předem v CK, nejpozději do 20.12.2019, platba na místě. Přesto nemůžeme garantovat uskutečnění letu balonem. Let se uskuteční pouze za příznivých povětrnostních podmínek – to, jestli balony vzlétnou nebo ne, stanovují společnosti operující lety balonem, nelze to nijak ovlivnit.

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 520 Kč)
  • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení)
systém Open Travel Network
TOPlist