Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Porto, víno, památky a řeka Douro

Říká se, že návštěva druhého největšího portugalského města Porta je vždy pro návštěvníka, který sem zavítal poprvé, nečekaně příjemným překvapením. A do některých měst se musíte vracet, aby vás pustila k sobě. Staré Porto je půvabně naskládané na prudkých svazích nad řekou Douro. Mosty přes řeku jsou tou největší portskou dominantou, klenou se sebevědomě nad údolím. A portské víno?..Ochutnejte sami.


Program zájezdu

1. den (čt): Odlet z ČR v podvečer (Praha-Lisabon-Porto), ubytování.
2. den (pá): PORTO (UNESCO), cesta vyhlídkovým busem: katedrála Sé z 12. stol., věž Torre dos Clerigos, moderní budova Casa Música, Fundaçaode Serralves, výtahem nebo pěšky do rybařské čtvrti Ribeira (UNESCO), Palácio de Bolsa, cesta lodí pod 6 mosty až k ústí do moře, nábřeží čtvrti Villa Nova de Gaia s rybářskými loďkami, možnost lanovky s pohledy na Monsteiro da Serra do Pilar a na město, exkurze na výrobu proslulých vín porto s ochutnávkou, večerní nábřeží s možností večeře.
3. den (so): V červnuhistorické centrum při slavnosti sv. Jana, patrona města PORTO , zlatem zdobený kostel Sao Francisco, atmosféra čtvrti Ribeira (UNESCO) a Baixa s tradičními obchůdky i ulice Santa Catarina s kavárnou Majestic ve stylu Art Nouveau, večer slavnost vrcholí - ulice plné veselí, tance, všichni si pochutnávají na grilovaných sardinkách a vínu, ohňostroj. V srpnu fakult. celodenní výlet po řece Douro (UNESCO) lodí a vlakem s obědem do města REGUA, centrum vinařské oblasti, malebnou krajinou s výhledy na strmé svahy porostlé vinicemi, večer návrat vlakem do PORTA podél řeky na hist. nádraží Sao Bento, budova zdobená typickými modrobílými ajulejos, variantně procházky v centru a návštěva muzeí, možnost večeře.
4. den (ne): Fakult. celodenní výlet místním busem vinicemi do vnitrozemí regionu Minho a řeky Douro, známé nejen víny Vinho Verde, ale i červenými a bílými víny, exkurze na vinařství s ochutnávkou, GUIMARAES (UNESCO),město považované za kolébku portugalského národa (narodil se 1. portugalský král Alfons I.),vévodský palác, hrad Castelo de Saõ Miguel, BRAGA , jedno z nejstarších portugalských měst, arcibiskupské sídlo, barokní klenot Bom Jesus do Monte, poutní místo zasazené do zeleně nad městem, večerní Porto, možnost večeře.
5. den (po): Transfer na letiště, odlet, návrat odpoledne. CK si vyhrazuje právo záměn částí programu nebo směru jízdy lodi vzhledem k úpravám letového řádu a změnám v dopravě.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
465-01 21.6 - 25.6.2018 17 990 termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha - Lisabon - Porto vč. letištních tax
 • transfer letiště - hotel a zpět
 • 4x hotel
 • 4x snídaně
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • případnou pobytovou taxu

Fakultativně

 • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení (příplatek: 2900 Kč)
 • výlet lodí Douro 3.den (příplatek: 2870 Kč)
 • výlet místním busem 4.den (příplatek: 1700 Kč)
 • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist