Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Zájezd č. 327

Relaxace v Alpách – Dolomity – Cortina d´Ampezzo

Relaxace v Alpách – Dolomity – Cortina d´Ampezzo
další fotografie »

Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů. Kdo chce Dolomity lépe poznat, má zde možnost využít nepřeberné nabídky pestrých túr.


Program zájezdu

1. den (po): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (út): Lehký pěší výlet kolem nejromantičtějšího jezera nazývaného „perlou“ mezi jezery Dolomit LAGO DI BRAIES (PRAGSER WILDSEE), kde si vychutnáte pohledy na skalnaté velikány, které se zrcadlí v modrozelené hladině jezera a do údolí VAL DI FORE k chatě Grünwaldalm.
3. den (st): Výjezd na sedlo MONTE CROSE (KREUZBERGPASS) do výšky 1 636 m, kde dříve vedla hranice s rakouským Tyrolskem. Odtud výlet na úbočí masivu Sextnerských Dolomit pod úchvatné skály SEXTNER ROTWAND. Výhledy do údolí SEXTNER TAL až k městečku Sexten a protější masiv Karnische Alpen.
4. den (čt): Návštěva horského střediska SAPPADA . Výlet vyhlídkovou cestou pod masivem M.SIERA. Podle situace možnost použití lanovky na Rif. Mt.Siera a odtud pokračování vyhlídkovou cestou zpět do Sappady k soutoku říček odkud pokračuje říčka F. Piave
5. den (pá): Výlet ze sedla PASSO TRE CROCI na severní stranu masivu SORAPISS k chatě RIF. TONDI a RIF FALORIA, odkud máme horské středisko Cortina d´Ampezzo „jako na dlani“.
6. den (so): Výstup od jezera LAGO DI LANDRO romantickým údolím VALLE DELLA RIENZA, odkud se naskýtají pěkné výhledy na proslavené CIME DI LAVAREDO (DREI ZINNEN). Zdatnější mohou vystoupat k RIF. LOCATELLI pod vrchol Paternkofel. Mírná varianta vede údolím VAL DI RIMBIANCO až k jezeru LAGO DI MISURINA .
7. den (ne): Výjezd autobusem na PASSO FALZAREGO do výšky 2 105 m n.m., které se nachází pod masivem LE TOFANE. Odtud výlet kolem jezera LAGO VAL DE LIMIDES na vrcholek NUVOLAO (2 574 m n.m.), odkud jsou nádherné výhledy na západní stranu (na masiv Marmolady) i na východní stranu (na Cortinu d’Ampezzo ). Cesta dolů vede kolem zajímavých přírodních útvarů CINQUE TORRI. Večer odjezd do Čech.
8. den (po): Návrat do Čech v časných ranních hodinách.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
327-01 26.6 - 3.7.2023 10 590,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 1/1 pokoj u tohoto zájezd nelze zajistit
systém Open Travel Network
TOPlist