Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Zájezd č. 332

Relaxace v Alpách – Dolomity – Cortina d´Ampezzo

Relaxace v Alpách – Dolomity – Cortina d´Ampezzo
další fotografie »

Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů. Kdo chce Dolomity lépe poznat, má zde možnost využít nepřeberné nabídky pestrých túr.


Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (ne): Lehký pěší výlet kolem nejromantičtějšího jezera nazývaného „perlou“ mezi jezery Dolomit LAGO DI BRAIES (PRAGSER WILDSEE), kde si vychutnáte pohledy na skalnaté velikány, které se zrcadlí v modrozelené hladině jezera a do údolí VAL DI FORE k chatě Grünwaldalm.
3. den (po): Výjezd na sedlo MONTE CROSE (KREU-ZBERGPASS) do výšky 1 636 m, kde dříve vedla hranice s rakouským Tyrolskem. Odtud výlet na úbočí masivu Sextnerských Dolomit pod úchvatné skály SEXTNER ROTWAND. Výhledy do údolí SEXTNER TAL až k městečku Sexten a protější masiv Karnische Alpen.
4. den (út): Návštěva horského střediska SAPPADA . Výlet vyhlídkovou cestou pod masivem M.SIERA. Podle situace možnost použití lanovky na Rif. Mt.Siera a odtud pokračování vyhlídkovou cestou zpět do Sappady k soutoku říček odkud pokračuje říčka F. Piave
5. den (st): Výlet ze sedla PASSO TRE CROCI na severní stranu masivu SORAPISS k chatě RIF. TONDI a RIF FALORIA, odkud máme horské středisko Cortina d´Ampezzo „jako na dlani“.
6. den (čt): Výstup od jezera LAGO DI LANDRO romantickým údolím VALLE DELLA RIENZA, odkud se naskýtají pěkné výhledy na proslavené CIME DI LAVAREDO (DREI ZINNEN). Zdatnější mohou vystoupat k RIF. LOCATELLI pod vrchol Paternkofel. Mírná varianta vede údolím VAL DI RIMBIANCO až k jezeru LAGO DI MISURINA .
7. den (pá): Výjezd autobusem na PASSO FALZAREGO do výšky 2 105 m., které se nachází pod masivem LE TOFANE. Odtud výlet kolem jezera LAGO VAL DE LIMIDES na vrcholek NUVOLAO (2 574 m.), odkud jsou nádherné výhledy na západní stranu (na masiv Marmolady) i na východní stranu (na Cortinu d’Ampezzo ). Cesta dolů vede kolem zajímavých přírodních útvarů CINQUE TORRI. Večer odjezd do Čech.
8. den (so): Návrat do Čech v časných ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
332-01 29.6 - 6.7.2019 9 990,- Odjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 1/1 pokoj nelze zajistit
systém Open Travel Network
TOPlist