Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Dolomity

Nádherné pohoří Dolomit, pojmenované podle francouzského geologa Dieudonného Dolomieua (1750 - 1801), patří k nejpůvabnějším a nejvyhledávanějším oblastem. Území Dolomit rámují řeky Isarco, Adiže, Brenta, Piava a Rienz. Vrcholy Dolomit jsou tvořeny z dolomitické horniny, která spočívá na podloží z krystalických břidlic a křemencových porfyrů. Vlivem působení větru a počasí na horniny, které se usadily před 200 až 100 mil. let na dno třetihorního moře (tzv. Thetyské moře), vznikly kolmé stěny, strmé rozeklané vrcholy, krásné štíhlé jehly a věže, které jsou tak typické pro tuto jedinečnou horskou krajinu. Jako první upozornil na složení této horniny z uhličitanu vápenato-hořečnatého francouzský geolog Déodat de Dolomieu. Hornina byla později pojmenována podle svého objevitele. A během doby bylo podle něj pojmenováno celé toto horské území. Celá oblast Dolomit se vyznačuje mimořádně rozmanitou krajinou a patří k nejkrásnějším oblastem v Alpách. První osídlenci této alpské horské krajiny byli pravděpodobně Ligurové. Po nich obývali území Ilyrové a patrně také Etruskové. Římané přišli do této země okolo r. 15 př.n.l. pod vedením vojevůdce Drususe. V tomto období zde žili Rétové. V době stěhování národů táhli Gótové, Langobardi a Frankové tímto krajem a pobývali na některých lokalitách kratší či delší dobu. Obyvatelstvo údolí Cadore a jejich nezávislé údolní společenství, které bylo založeno v 11. st. a mělo sídlo v Piave, tíhlo více k Benátkám než k německému císařství. Tito obyvatelé se postavili na odpor pronikání vlivu knížecích biskupství z Brixenu a Trenta na území dnešní provincie Bolzano. Od této "Comunity" se oddělilo v r. 1509 území kolem Cortiny a zůstalo u něho až do první světové války, podobně jako lokality v údolí Buchenstein a v okolí sedla Santa Lucia. Ostatní území náležející k provincii Belluno přešlo k Itálii již v r. 1866. S ukončením první světové války a posunutím italských státních hranic na průsmyk Brenner přešlo celé území Dolomit s konečnou platností k Itálii. V době první světové války se v Dolomitech odehrávaly nesmírně tvrdé boje. Byly to boje především o Marmoladu, o vrcholy Col di Lana, Lagazuoi, Tofany a o Sextenské Dolomity. Na mnoha místech v horách můžeme ještě dnes vidět zbytky opevnění, vojenské chodby, tunely a baráky.


Poznávací zájezdy Dolomity

Léto u malebného jezera Garda

Itálie - Léto u malebného jezera Garda
Pobytově poznávací zájezdy | 8-denní | od 11 980
Nebetyčné kolmé skalní stěny odrážející se v blankytně modré hladině jezera Lago di Garda, romantická malebná městečka, štíhlé zvonice starobylých kostelů, památky na staré Římany. To vše a ještě mnohem více Vás ohromí i při opakované návštěvě…více »

Dolomity se slevovou kartou - Adamello, Brenta, Presanella

Itálie - Dolomity se slevovou kartou - Adamello, Brenta, Presanella
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 8-denní | od 12 380
- vybrané lanovky v ceně Tento zájezd Vás zavede do západní části Dolomit, do okolí překrásně položeného horského střediska Madonna di Campiglio. Kdo sní o heroické, velkolepé kulise horské přírody, najde zde v Brentě naplnění svých snů. Do…více »

Dolomity - romantika u jezera Misurina

Itálie - Dolomity - romantika u jezera Misurina
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 7-denní | od 11 980
Tento zájezd je zajímavý ubytováním přímo v srdci Dolomit u čarokrásného jezera Lago di Misurina v čtyřhvězdičkovém stylovém Grand hotelu Misurina přímo u jezera s možností večerní relaxace a výhledů na okolní úchvatnou přírodu či na hladinu…více »

Pohádkové Dolomity

Pohádkové Dolomity
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 8-denní | od 12 990
Další výlet do pohádkového kraje pohoří Dolomit, kde Vás uchvátí výhledy na horské louky a pastviny, nad kterými se tyčí rozeklané skalní věže horských masivů. Dolomity září všemi barvami podle toho, jak je ozáří slunce – mohou být oranžové…více »

Relaxace v Alpách – Dolomity – Cortina d´Ampezzo

Relaxace v Alpách – Dolomity – Cortina d´Ampezzo
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 8-denní | od 10 590
Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci,…více »

Srdce Dolomit – Marmolada, Sella Ronda, Latemar

Srdce Dolomit – Marmolada, Sella Ronda, Latemar
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 8-denní | od 10 490
Náš zájezd do Dolomit (UNESCO) v Itálii Vás zavede do romantické části těchto italských Alp, kde se nad malebnými zelenými údolími tyčí velkolepé skalní stěny až do výšek přes 3 000 m. Velikou výhodou našeho zájezdu do Dolomit jsou vysokohorské…více »

Srdce Dolomit II - Rosengarten, Latemar, Sella

Srdce Dolomit II - Rosengarten, Latemar, Sella
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 8-denní | od 10 990
Protože tato oblast Dolomit (UNESCO) je velice nádherná a působivá, turisti se sem rádi vrací. Proto i my jsme pro ně přidali nový zájezd do této překrásné scenérie s odlišným programem.více »

Srdce Dolomit III - Mt. Civetta, Pala di San Martino

Srdce Dolomit III - Mt. Civetta, Pala di San Martino
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 8-denní | od 10 990
Další zájezd doplňující sérii úspěšných zájezdů do oblasti Dolomit, do hor bizardních tvarů, malebných údolí a pastvin, nad kterými vyčnívají štíty těchto rozeklaných hor.více »

Třpytivé stříbrné Dolomity - bez nočních přejezdů

Třpytivé stříbrné Dolomity - bez nočních přejezdů
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 6-denní | od 10 990
Hory nádherného pohoří Dolomity hrají ve svítícím slunci všemi barvami. Jednou z nich je také stříbrná. Proč jsou Dolomity stříbrné? Asi hlavně proto, že jsou vápencového původu, ale mnohem romantičtější je pověst o měsíční princezně, které…více »

Skvosty severní Itálie

Skvosty severní Itálie
Krátkodobé poznávací zájezdy | 7-denní | od 7 590
V tomto zájezdu navštívíte skvosty severu Itálie, které neodmyslitelně patří mezi hlavní cíle turistů celého světa. Budete mít možnost si prohlédnout Benátky a vychutnat si jejich atmosféru, stejně jako atmosféru státečku San Marino, kochat…více »
systém Open Travel Network
TOPlist