Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Kanárské ostrovy Tenerife a La Gomera - s pobytem u moře

Kanárské ostrovy Tenerife a La Gomera - s pobytem u moře
další fotografie »

Navštívíme ostrov Tenerife – největší a nejpestřejší z Kanárských ostrovů, přezdívaný minikontinent. Tenerife nabízí fantastické přírodní scenérie: na severu rozsáhlá zelená údolí, na jihu polopouštní krajinu s kaktusy a sukulenty, v centru úchvatné borovicové lesy, členité kaňony, národní park a na pobřeží černé-vulkanické nebo saharské pláže. Fakultativně vyjedeme na zelený ostrůvek La Gomera, který nabízí divoké vavřínové lesy v Národním parku Garajonay, palmová údolí a neskutečný pohled k bílé špičce vulkánu Pico del Teide, nejvyšší kótě nejen Tenerife, Kanárských ostrovů, ale i celého Španělska.


Program zájezdu

1. den (pá): Odlet z Prahy na ostrov TENERIFE, transfer a ubytování v hotelu.
2. den (so): Individuální volno, procházka historickým centrem PUERTO DE LA CRUZ, návštěva botanické zahrady, zahrad Casina Taoro nebo zahrady orchidejí. Odpočinek na vulkanické pláži Playa Jardín nebo koupání ve slavných přímořských bazénech s gejzíry Lago Martiánez.
3. den (ne): Celodenní výlet do NÁRODNÍHO PARKU LAS CANADAS (UNESCO) s měsíční krajinou a nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide (3718 m). V případě pěkného počasí lze vyjet fakult. lanovkou pod vrchol kráteru, odkud je nádherný pohled na Tenerife a okolní ostrovy. Průjezd kaňonem v gigantických monumentálních skalách LOS GIGANTES s půvabnou vesničkou MASCA, prohlídka lávou zničeného města GARACHICO a výlet zakončíme v ICODU DE LOS VINOS.
4. den (po): Pobyt u moře a polodenní výlet místní dopravou (2,10 Euro/1 směr) do krásného města LA OROTAVA. Procházka kouzelným historickým centrem kolem radnice, kostelů, zahrad, návštěva katedrály a slavných „balkónových domů“.
5. den (út): Celodenní výlet na poloostrov Anaga. Výlet zahájíme delší procházkou městem LA LAGUNA (UNESCO), původní hlavní město ostrova, jedinečně dochovaná středověká architektura. Pokračujeme klikatou horskou silnicí prudce klesající k vyhlídce na TAGANANU v zeleném pohoří. Nenecháme si ujít zastávku na nejkrásnější pláži Tenerife - LAS TERESITAS, která se svým světlým saharským pískem a množstvím palem připomíná karibské pláže. A na závěr hlavní město Tenerife SANTA CRUZ, pulzující, typicky španělská metropole s moderní výstavbou. Navštívíme náměstí Plaza de Espaňa s vládní budovou, množstvím nákupních zón a moderním přístavem.
6. den (st): Pobyt u moře nebo fakultativní celodenní výlet trajektem na sousední ostrůvek LA GOMERA, malý kulatý ostrov plný přírodních krás. Pro vazby na slavného objevitele se mu také říká Isla Columbina neboli Kolumbův ostrov. V rámci výletu navštívíme městečko SAN SEBASTIAN, prohlídka historického jádra. Uvidíme dům, kde bydlel Kryštof Kolumbus cestou do Nového světa i kostel, kde se modlil za zdar výpravy. Přes vyhlídky na palmová údolí pokračujeme do Národního parku GARAJONAY (UNESCO), jedinečné vavřínové lesy. Seznámíme se s specifickým místním nářečím (pískacím jazykem) během oběda, který je zahrnut v ceně výletu.
7. den (čt): Pobyt u moře nebo fakultativní výlet katamaránem za velrybami, popř. návštěva vyhlášeného LORO PARKU, kouzelná botanická a zoologická zahrada čítající přes 2000 papoušků, delfinárium, akvária s podmořskou faunou a flórou, tunelem se žraloky, iglú s největším umělým ostrovem tučňáků a dalšími zvířaty z celého světa.
8. den (pá): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.
9. den (so): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.
10. den (ne): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.
11. den (po): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.
12. den (út): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.
13. den (st): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.
14. den (čt): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.
15. den (pá): Snídaně, volno dle odletu z Tenerife. Transfer na letiště a odlet do republiky.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
290-02 28.9 - 12.10.2018 29 990 náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha - Tenerife - Praha
  • letištní taxy a poplatky
  • transfer z/na letiště
  • dopravu klimatizovaným autokarem program 3. a 5. den
  • 14x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
  • 14x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 730 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 7800 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist