Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Španělsko Las Canadas del Teide

Las Canadas del Teide

V národním parku Las Canadas del Teide jsou ještě stále znatelné stopy minulých sopečných erupcí. Je to působivá, úchvatná, až téměř nepřirozená krajina. Nejvyšší hora Španělska vůbec neleží ve Španělsku. Je to Pico de Teide, 3 718 metrů vysoká sopka, která ční nad Atlantikem na Tenerife a je největším z kanárských ostrovů. Po dvou havajských sopkách je to třetí nejvyšší vulkán na světě. Poslední erupce se odehrála v roce 1909. Pico de Teide vyrůstá z jícnu dvacetikilometrového kráteru Las Caňadas. Je součástí národního parku s poněkud dlouhým oficiálním jménem Parque Nacional de Las Caňadas del Teide. Před pěti sty lety z nynějších okrajů kráteru vyrůstala hora vysoká kolem šesti tisíc metrů. Mohutná exploze ji poslala do geologických učebnic. Vegetace se omezuje už jen na zakrslé borovice, keříky a suchou trávu. Všechno ostatní pochází z lávy, jde o pemzu, kamínky, balvany a skály. Nehostinná krajina fascinuje strnulostí a mrtvou krásou.


Poznávací zájezdy Las Canadas del Teide

Tenerife s trekingem - turistika mezi sopkami a exotickými soutěskami

Španělsko - Tenerife s trekingem - turistika mezi sopkami a exotickými soutěskami
Podrobné poznávací zájezdy | 8-denní | od 33 490
Tenerife, ostrov trochu zprofanovaný v povědomí lidí jako klasická „válecí“ a pro mnohé nezáživná destinace. Opak je však pravdou. Bujná tropická vegetace v rozeklaných soutěskách se zde střídá s černou sopečnou pouští a barevnými skalami, jinde…více »

Kanárské ostrovy Tenerife a La Gomera

Španělsko - Kanárské ostrovy Tenerife a La Gomera
Podrobné poznávací zájezdy | 8-denní | od 25 490
Navštívíme ostrov Tenerife – největší a nejpestřejší z Kanárských ostrovů, přezdívaný minikontinent. Tenerife nabízí fantastické přírodní scenérie: na severu rozsáhlá zelená údolí, na jihu polopouštní krajinu s kaktusy a sukulenty, v centru…více »

Kanárské ostrovy Tenerife a La Gomera - s pobytem u moře

Španělsko - Kanárské ostrovy Tenerife a La Gomera - s pobytem u moře
Podrobné poznávací zájezdy | 15-denní | od 31 990
Navštívíme ostrov Tenerife – největší a nejpestřejší z Kanárských ostrovů, přezdívaný minikontinent. Tenerife nabízí fantastické přírodní scenérie: na severu rozsáhlá zelená údolí, na jihu polopouštní krajinu s kaktusy a sukulenty, v centru…více »
systém Open Travel Network
TOPlist