Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Přírodní krásy a památky Slovenska + termály Bojnice

Přírodní krásy a památky Slovenska + termály Bojnice
další fotografie »

Náš zájezd kombinuje návštěvu zajímavých přírodních krás Slovenska s cestami za kulturním dědictvím. Vedle příjemných procházek v nádherné přírodě Vás provede skutečně všemi obdobími historie Slovenska. Prostý nápis na skále v Trenčíně připomíná velkolepou Římskou říši, Nitra slavnou Velkou Moravu, hrady a horní města Banská Štiavnica a Kremnica dávají představu o drsném, ale i prosperujícím středověku a novodobějších dějin se dotknete například v Topolčiankách. Kdo by se nechtěl zúčastnit některého z výletů, může strávit den koupáním v termálech v Bojnicích.


Program zájezdu

1. den (ne): Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Zastávka v RAJECKÉ LESNÉ , kde se nachází největší pohyblivý betlém na světě. Návštěva unikátní rázovité obce ČIČMANY s lidovými dřevěnými domy zdobenými bílými ornamenty. Na závěr dne nenáročná procházka z Fačkovského sedla podél říčky Nitry až k jejím pramenům, označeným malou kapličkou. Dojezd do BOJNIC na ubytování
2. den (po): BOJNICE – dopoledne procházka městem a krásně upraveným lázeňským areálem, poté prohlídka jedinečného zámku, který získal svou podobu po romantické přestavbě a který patří k nejrozsáhlejším na Slovensku. Odpoledne koupání na termálním koupališti či v některém z vyhlášených lázeňských domů, případně vyhlášená bojnická zoologická zahrada.
3. den (út): Den věnovaný kráse pohoří MALÁ FATRA . Turistika v nádherné oblasti JANOŠIKOVE DIERY – úzké soutěsky s mnoha vodopády a dřevěnými lávkami či žebříky. Zřícenina hradu STREČNO , který se mocně vypíná nad údolím Váhu.
4. den (st): NITRA – starobylá metropole stejnojmenného knížectví, které bylo v 9. století připojené ke slavné Velkomoravské říši. Nitranský hrad, v jehož areálu se nachází starobylá katedrála svatého Emerama, „Horní“ město s bohatými měšťanskými a kanovnickými domy. Zastávka v TOPOLČIANKÁCH - oblíbené místo T.G. Masaryka, půvabný empírový Kaštiel (Zámek), prohlídka Národního hřebčína.
5. den (čt): Návštěva dvou významných svobodných horních měst, kde se těžilo zlato a stříbro. BANSKÁ ŠTIAVNICA s cenným historickým centrem zapsaným do seznamu UNESCO. Odpoledne kouzelná KREMNICA – Městský hrad, pozdně barokní impozantní morový sloup na centrálním náměstí.
6. den (pá): TRENČÍN – jedno z nejstarších slovenských měst na řece Váh, návštěva Trenčianského hradu, výrazné dominanty středního Pováží. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
513-01 1.8 - 6.8.2021 7 990,- Odjezd též z Jihlavy - Pávova a Brna. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 1/1 pokoj není možný
systém Open Travel Network
TOPlist