Metropole na Dunaji - Bratislava, Budapešť, Vídeň

4 denní zájezd   Maďarsko Maďarsko Rakousko Rakousko Slovensko Slovensko    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: pension       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Navštivte s námi během tří dnů tři středoevropské metropole - Vídeň se slavnými památkami , Budapešť s Hradním vrchem a Parlamentem a Bratislavu s historickým centrem.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín DZM Poznámka Volná místa
458-01 9.5. - 12.5.2024 8 590 Kč8 590 Kč 7 990 Kč Nástup též Brno. rezervovat »
málo míst
458-02 19.9. - 22.9.2024 8 590 Kč- Nástup též Brno. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí
  • ZM: Zadní místa

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Mohutný HRAD DĚVÍN - prohlídka. Příjezd do bývalého Pressburka, dnešní BRATISLAVY - prohlídka centra (Michalská brána, staré město, Bratislavský hrad). V podvečer příjezd na ubytování.
2. den: Přejezd do BUDAPEŠTI (UNESCO), celodenní program - Budínský hrad, Rybářská bašta s krásnou vyhlídkou na město, chrám sv. Matyáše, královský palác, řetězový most, budova parlamentu…, odpoledne možnost koupání v termálních lázních SZECHENYI, které se pyšní nejteplejšími termálními prameny v Budapešti a nádhernou neobarokní architekturou.
3. den: Volný den s možností koupání v termálních lázních nebo fakultativně autobusový výlet - putování meandrem Dunaje: OSTŘIHOM – město položené v ohybu Dunaje s dominantní Bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí. VISEGRAD byl po několik let sídlem maďarských králů. Je půvabně položen mezi kopci a Dunajem. Od břehů Dunaje se zvedá středověký hradní komplex s královským palácem. Pod ním se nachází Šalamounova věž, Visegrádská brána a další zajímavosti. SZENTENDRE – nádherné město s historickým jádrem s mnoha architektonickými skvosty. Skoro každý dům je památkově chráněný.
4. den: Dopoledne příjezd do VÍDNĚ (UNESCO), krátký okruh autokarem, dále pěší prohlídka historického centra: Hundertwasserovy domy, Hofburg, ulice Graben, Staré město, Stephansplatz s monumentálním dómem sv. Štěpána, orloj, elegantní Kärtnerstrasse, budova opery aj. V pozdních večerních hodinách návrat do ČR.

Cena obsahuje:

  • dopravu autokarem
  • průvodce
  • 3x nocleh (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • výlet 3. den (uskuteční se od 20 osob) (příplatek: 290 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1950 Kč)