Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Zájezd č. 331

Třpytivé stříbrné Dolomity - bez nočních přejezdů

Třpytivé stříbrné Dolomity - bez nočních přejezdů
další fotografie »

Hory nádherného pohoří Dolomity hrají ve svítícím slunci všemi barvami. Jednou z nich je také stříbrná. Proč jsou Dolomity stříbrné? Asi hlavně proto, že jsou vápencového původu, ale mnohem romantičtější je pověst o měsíční princezně, které skřítkové rozprostřeli měsíční svit po původně tmavých horách, aby princezna mohla zde žít se svým pozemským princem a nestýskalo se jí po Měsíci. Vydejte se i Vy poznat neskonalou magickou krásu tohoto úchvatného pohoří, kam se každý turista i fotograf velice rád vrací.


Program zájezdu

1. den (út): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Příjezd do Dolomit .
2. den (st): Výlet do oblasti PASSO DI TRE CROCI. Možnost výjezdu lanovkou do pohoří GRUPPO DEL CRISTALLO s fascinujícími pohledy na CORTINU D´AMPEZZO a rozeklané horské skupiny, které toto středisko obklopují. Výlet na RIF. SON FORCA a přes stejnojmenné sedlo do údolí VAL GRANDE vedoucí nitrem masivu Cristallo. Podél říčky Rio Bosco k chatě OSPITALE.
3. den (čt): Městečko SEXTEN ležící v malebné krajině pod velikány Sextenerských Dolomit. Lanovkou k chatě HELM (2041m) a odtud okružní cestou přes chatu RIF.GALLO CEDRONE na vrchol M.ELMO (2433m). Panoramatické rozhledy na Sextenerské Dolomity. Po vyhlídkové vrcholové cestě k chatě SILLIANER HÜTTE (2447m). Zpět lanovkou. Prohlídka SEXTENU . Cestou zpět zastávka u románské katedrály v městečku INNICHEN.
4. den (pá): Lanovkou z údolí VAL AURIRA k MICHLREISERALM. Výstup na vrchol SPEIKBODEN (2517m). Panoramatické výhledy na hřeben Zillertalských Alp, tvořící hranici Itálie a Rakouska a na hřebeny hor do vnitrozemí Itálie. Možnost lehčí varianty panoramatickou cestou kolem jezírka SPEIKBODEN na MITTERBERGEN. Cestou výhledy na městečko Sand in Taufers a protilehlé vrcholy. Obě varianty sestoupí přímo do hotelu u městečka Selva dei Molini ( Mühlwald).
5. den (so): Výjezd mýtnou silnicí od jezera MISURINA k chatě RIF.AURONZO. Cesta pod majestátní skalní útvar DREI ZINNEN k chtě RIF.LOCATELLI. Pokračování touto úchvatnou krajinou na sedlo PASSO FISCALINO a podél jezírek LAGO GÉNGIA a LAGO DI LAVAREDO k chatě RIF.LAVAREDO a zpět k chatě Rif.Auronzo. Cestu lze zkrátit od Drei Zinnen stejnou cestou zpět.
6. den (ne): Pohádkové jezero PRAGSER WILDSEE , které se rozkládá v romantické dolině, kde nad tyrkysovou hladinu vystupují skalní štíty okolních hor např. vrchol GR.APOSTOLO (1995m). Nádherný pěší výlet cestou podél jezera a dále do doliny GRÜNWALDTAL s potokem Finster na Grünwald Alm, který leží na malebné mýtině v centru údolí. Po poledni odjezd do Čech. Příjezd do Čech v pozdních večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
331-01 16.7 - 21.7.2019 10 390,- Odjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x nocleh v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist