Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Zájezd č. 101

Itálie, Neapolský záliv - ubytování v hotelu

Itálie, Neapolský záliv - ubytování v hotelu
další fotografie »

Pobytově-poznávací zájezd do jižní Itálie, do oblasti Neapolského zálivu, nabízí dny odpocinku u more i poznání nejslavnejších italských památek. Tem vévodí slavné Pompeje, znicené výbuchem sopky Vesuv v r. 79. Vesuv se dodnes tycí nad pobrežními oblastmi této cásti Kampánie jako nemý svedek této obrovské prírodní katastrofy, která znicila nekolik vzkvétajících rímských mest. Dva dny také venujeme prohlídce metropole Itálie Rímu a Vatikánu s cetnými rímskými antickými stavbami i velkým množstvím kostelu. Celodenní lodní výlet na ostrov Capri Vám zase ukáže nádhernou subtropickou prírodu tohoto vápencového ostrova.


Program zájezdu

1. den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2. den (so): ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO) - sídlo hlavy katolické církve chrám Sv. Petra, Vatikánská muzea.
3. den (ne): Pobyt u moře.
4. den (po): Trajekt na ostrov CAPRI z Neapole nebo z městečka SORRENTO , které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.) Návštěva města NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.
5. den (út): Pobyt u moře.
6. den (st): POMPEJE (UNESCO) - unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV - sopka s rozhledy na Neapolský záliv, výstup měsíční krajinou ke kráteru.
7. den (čt): Klášter MONTECASSINO - nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) - zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
8. den (pá): Fakultativní výlet - HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Návštěva unikátního archeologického muzea v NEAPOLI .
9. den (so): ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj.
10. den (ne): Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
101-01 10.6 - 19.6.2022 13 990,- odjezd též z Hradce Králové, Pardubic, Brna rezervovat »
volno
101-02 9.9 - 18.9.2022 13 990,- odjezd též z Písku, Českých Bud., Plzně rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Ubytování

Ubytování je zajištěno v příjemném hotelu Giulivo****, který se nachází v pěkném piniovém parku, přes který dojdete k soukromé písečné pláži.

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu Giulivo**** (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
  • 7x polopenze v hotelu (italská kuchyně)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • fakultativní výlet 8. den (koná se od 15 osob) (příplatek: 590 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 3500 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist