Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Zájezd č. 117

Kalábrie, Liparské ostrovy a Stromboli

Kalábrie, Liparské ostrovy a Stromboli
další fotografie »

Poznávací zájezd do Itálie, na její úplný jih, Vám poskytne možnost poznat méně navštěvovaná, ale přesto nádherná místa. V rámci lodních výletů budete moci zamířit také na vulkanické souostroví Lipari a pozorovat večerní sopečné erupce na ostrově Stromboli nebo se podívat na okraj kráteru dosud činné sopky Vulcano.


Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd v dopoledních hodinách. Přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den (pá): Kolem poledne příjezd do letoviska, odpoledne ubytování. Volný program.
3. den (so): Pobyt u moře.
4. den (ne): Pobyt u moře nebo polodenní výlet do malebného městečka TROPEA a na útesy CAPO VATICANO . Tropea je označována za barokní balkón Kalábrie, neboť se rozprostírá na 40 m vysokém pískovcovém útesu nad zálivem Santa Eufemia a její kolorit dotváří barokní paláce a kostely. My se projdeme labyrintem uliček, které mnohdy končí zábradlím a výhledem na průzračné moře, navštívíme tisíc let starou normanskou katedrálu Panny Marie, ochutnáme pikantní kalábrijské speciality a třeba i tuňákovou nebo feferonkovou zmrzlinu.
5. den (po): Pobyt u moře nebo celodenní autokarový okruh Kalábrii (podél nejjižnějšího cípu Apeninského poloostrova): mytická (v řeckých bájích mořská obluda) SKYLLA, REGGIO DI CALABRIA - proslulé muzeum antiky, elegantní promenáda při Messinské úžině. Nejfotografovanější místo v Kalábrii – městečko duchů PENTEDATTILO, jehož jméno pochází z řečtiny a znamená „pětiprstý“. Nad vesnicí se totiž tyčí podivný skalní útvar, který připomíná otevřenou ruku. Reggio patří k seizmicky nejvíce ohroženým oblastem. Ruka prý chrání město před zemětřesením. Průjezd pobřežím COSTA GELSOMINI podél Jónského moře do středověkého normanského města na vrcholku kopce GERACE, které zažilo svůj největší rozkvět za normanské vlády. Z této doby pochází největší církevní stavba v Kalábrii – zdejší katedrála.
6. den (út): Pobyt u moře.
7. den (st): Volno, pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet lodí (platí se na místě) na LIPARSKÉ OSTROVY známé svou sopečnou aktivitou. Sopka Vulcano doutná ještě dnes. Místní půda je prosycena podzemními plyny. V místech, kde vyvěrají na povrch, vznikají sirná bahenní jezírka. Koupel v nich má blahodárné účinky. Osvěžení přinese však i pobyt na černé či bílé sopečné pláži. Návštěva malebného městečka LIPARI , metropole souostroví s barokními kostely.
8. den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce večerní fakultativní výlet lodí (loď se platí na místě) za erupcemi ostrova STROMBOLI , který je nejvýchodnějším z Liparských ostrovů a leží zhruba 60 kilometrů od Capo Vaticano . Sopka má nadmořskou výšku 925 metrů, z mořského dna se však zvedá do výšky téměř 3000 metrů. Je jedním z pěti vulkánů na světě, které mají pravidelné erupce, a spolu s Etnou představuje jednu ze dvou činných sopek, jež se nachází v těsné blízkosti evropského kontinentu. Ostrov proslavil stejnojmenný film s Ingrid Bergmannovou v hlavní roli. Sopečně aktivní není nejvyšší vrchol hory, ale krátery na severozápadním svahu Sciara del Fuoco. Erupce lze pozorovat 2x -3x za hodinu.
9. den (pá): Pobyt u moře.
10. den (so): V dopoledních hodinách vyklizení bungalovů, celodenní volno u moře a odjezd z letoviska v podvečer.
11. den (ne): Návrat do ČR v podvečer.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
117-01 11.6 - 21.6.2020 9 990,- Odjezd též z Plzně. rezervovat »
volno
117-02 9.7 - 19.7.2020 10 990,- Odjezd též z Plzně. rezervovat »
volno
117-03 3.9 - 13.9.2020 9 990,- Odjezd též z Plzně. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Ubytování

Areál bungalovů má sugestivní polohu na svahu nad mořem a je vystavěn ve stínu borovic a eukalyptů v těsné blízkosti písečné pláže. Apartmány se skládají ze dvou oddělených dvoulůžkových ložnic, soc. zařízení, kompletně vybavené kuchyňky a terasy. Hostům jsou zdarma k dispozici lehátka, slunečníky a bazén. V areálu se nachází bar, kde si lze zakoupit italské snídaně.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • doprava autobusem
 • průvodce
 • 8x ubytování v kompletně vybavených bungalovech (dvoulůžkové ložnice) s možností vaření
 • zdarma bazén, lehátka a slunečníky v areálu

Cena nezahrnuje

 • klimatizace - platí se na místě cca 5 Eur / pokoj / noc

Fakultativně

 • ubytování v hotelu** s polopenzí (příplatek: 6000 Kč)
 • 1/1 ložnice v bungalovu v termínech 11.6. a 3.9. (příplatek: 3500 Kč)
 • 1/1 ložnice v bungalovu v termínu 9.7. (příplatek: 3800 Kč)
 • 1/1 pokoj v hotelu - povinný při nedoobsazení (příplatek: 5600 Kč)
 • pokoj na mořskou stranu při ubytování v hotelu, cena je účtována za pokoj, nutno předem ověřit v CK (příplatek: 1200 Kč)
 • klimatizace na pokoji - 5 Euro / pokoj / den - platí se na místě, ale nutná rezervace předem v CK, na místě již nelze zajistit
systém Open Travel Network
TOPlist