Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 29.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Itálie Zájezd č. 256

Sicílie - letecky

Sicílie - letecky
další fotografie »


Program zájezdu

1. den (ne): Odlet z Prahy, přílet na Sicílii , ubytování.
2. den (po): Výjezd na ETNU k dolní stanici lanovky, nejvyšší činná sopka v Evropě. Zájemci mohou (při příznivých povětrnostních podmínkách) dále lanovkou a terénním vozem do výšky cca 3000 m n.m. Nádherná „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery, obří lávová pole. TAORMINA – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu.
3. den (út): SYRAKUSY (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy, barokní katedrála Santa Lucia. Odpoledne zastávka v NOTO – vystavěné v 18.století (staré město zničeno zemětřesením 1693), nádherná ukázka sicilského baroka, katedrála, paláce s krásnými fasádami se skulpturami a místními typickými „sicilskými balkony“.
4. den (st): Prohlídka PIAZZA ARMERINA (UNESCO) ve vnitrozemí Sicílie - proslulá archeologická lokalita s překrásnými podlahovými mozaikami. Od toho horského města jsou pěkné výhledy na městečka na vrcholcích kopců. Přejezd opět na pobřeží Středozemního moře do AGRIGENTA (UNESCO) – město s významnými památkami řecké kolonizace, jedno z nejvýznamnějších měst antického světa. Dobře zachovalé chrámy v krásné krajině nazývané Údolí chrámů – chrám Svornosti, Héraklův chrám, chrám Dia Olympského, chrám Kastora a Polluka.
5. den (čt): SEGESTA – zříceniny antického chrámu s proslulými dórskými sloupy malebně zasazené v pěkné krajině. MONREALE – nádherná katedrála a klášter s rajskou zahradou, nejvýznamnější normanská památka na Sicílii , chrám Panny Marie s arabskými ornamenty, známé mozaiky. PALERMO – hlavní město Sicílie , rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou, stavby v orientálním stylu, královský palác aj.
6. den (pá): TINDARIS - poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem, pěkná katedrála. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem, malebné letovisko.
7. den (so): Výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, možnost výstupu na Velký kráter s krásnými výhledy, koupání v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky, na výběr je černá i bílá sopečná pláž. (Lodě se platí na místě.).
8. den (ne): Odlet do Prahy.

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha včetně všech poplatků a tax
  • autobusovou dopravu dle programu
  • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 440 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist