Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Švýcarské hory a termální lázně

Švýcarské hory a termální lázně
další fotografie »

Zájezd spojuje vycházky v krásné alpské přírodě s relaxací v termálních lázních pod alpskými velikány v jedné z nejhezčích částí Švýcarska – kantonu Wallis.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Dopoledne příjezd do Švýcarska k Ženevskému jezeru. Zastávka v lázeňském středisku MONTREUX , vycházka podél jezera po krásné promenádě plné exotických rostlin k hradu CHILLON. Rhonským údolím na ubytování ve Walliských Alpách, středisku SAAS GRUND .
3. den: Výlet do dalšího krásného údolí Walliských Alp – údolí VAL D´HERENS, kde si u vesničky EUSEIGNE prohlédneme pozůstatek doby ledové – zemní pyramidy. Poté největší podzemní jezero v Evropě ST. LEONARD, kde se projedeme na lodičkách. Odpoledne navštívíme největší alpské TERMÁLNÍ LÁZNĚ LEUKERBAD . Areál se sestává z 10 termálních bazénů s vířivkami, masážními tryskami a dalšími atrakcemi s vodou teplou 28 - 42˚C. Ostatní se mohou projít k nedaleké propasti Dala a jezírku Majingsee.
4. den: Výlet do ZERMATTU . Odjezd do Täsche autobusem, odtud vláčkem do Zermattu a dále lanovkami k vyhlídkovým bodům na okolní „čtyřtisícovky“ (vyhlídková plošina GORNEGRAT 3 078 m dosažitelná zubačkou nebo MALÝ MATTERHORN 3 820 m dosažitelná kabinovou lanovkou).
5. den: Rhonským údolím do Martigny a dále přes průsmyk Forclaz ke švýcarsko-francouzské hranici. Výjezd k přehradě EMOSSON ve výšce 1 961 m. Cestou sem i zde se Vám naskytnou fantastické výhledy na celé pásmo Mont Blancu. Vycházka po hrázi nebo cesta ke staré přehradě. Odpoledne navštívíme TERMÁLNÍ LÁZNĚ SAILLON (3 termální bazény, vířivky, masážní trysky).
6. den: Ráno odjezd přes Brig do údolí GOMSTAL a výjezd lanovkou na EGGISHORN do 2.926m, odkud se otevírá nejkrásnější výhled na největší alpský LEDOVEC- VELKÝ ALETSCHSKÝ - s délkou přes 23 km.Z mezistanice FIESCHEALP vycházka vysoko nad Rhonským údolím do BETTMERALP (cca 1,5 hod) a odtud lanovkou k autobusu. Odpoledne návštěva TERMÁLNÍCH LÁZNÍ BRIGERBAD , koupání v jeskyni s vodou teplou 42 st. nebo ve venkovních termálních bazénech. K večeru návrat.
7. den: Dopoledne návštěva jednoho z nejvýznamnějších středisek této oblasti SAAS FEE . Možnost výjezdu lanovkou a alpským metrem až do výše 3.500 m s fantastickým výhledem na celé okolí a až k Bernským Alpám z otáčivé restaurace nebo vyhlídkové terasy. Odpoledne pěší vycházka ze Saas Fee do Saas Grund po malebné „Kapličkové cestě“.
8. den: Dopoledne výjezd lanovkou ze SAAS GRUNDU na HOCHSAAS do výše 3100 m n.m., naučná cesta švýcarské čtyřtisícovky“. V poledne odjezd do Rhonského údolí a návštěva termálních lázní LAVEY-LES-BAINS (termální bazény vnitřní i venkovní, vířivky, masážní trysky). K večeru odjezd ze Švýcarska.
9. den: Příjezd do Prahy ráno / dopoledne.

Propozice k zájezdu

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • 6x ubytování v penzionu (2lůžkové pokoje se sprchou a WC) s bazénem
  • 6x polopenze (česká kuchyně)
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje vstupy (cca 400 CHF).

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna nad 3000 m n.m. (příplatek: 450 Kč)
  • 6x balíček na oběd (příplatek: 550 Kč)
  • 1/1 pokoj (na ověření v CK, omezený počet) (příplatek: 1560 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist