Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 405

Jižní Francie - krásy Provence

Jižní Francie - krásy Provence
další fotografie »

Zájezd za památkami i přírodními krásami tohoto nádherného kraje, kde objevíte kouzlo papežského Avignonu i římského Arles, půjdete ve stopách Van Gogha i Gaugina, projedete krásnou provensálskou krajinou i deltou řeky Rhony v přírodním parku Camargue a čeká Vás mnoho dalšího.


Program zájezdu

1. den (st): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (čt): Provence - nejkrásnější kraj jižní Francie. Příjezd k římskému akvaduktu PONT DU GARD (UNESCO), zastávka. Pokračování do AVIGNONU (UNESCO) jednoho z nejvíce fascinujících měst jižní Francie. Možnost návštěvy rozlehlého Papežského paláce i opěvovaného mostu St. Bénézet.
3. den (pá): Dopoledne prohlídka města NIMES, důležité křižovatky starověkého světa se spoustou římských památek. Odpoledne přejezd do oblasti NP CAMARGUE - široké delty řeky Rhony, kde můžeme pozorovat malé bílé camargueské koně, černé býky a hejna plameňáků. Zastávka v městečkách AIGUES-MORTES a poutním STE-MARIES-DE-LA-MER.
4. den (so): PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON - obrovské vápencové pohoří, vyhlídky, vycházka v cedrovém lese. Kamenné městečko BONNIEUX s hradbami ze 13.st. ROUSSILLON - unikátní barevné oranžové skály a okrové domy. Odjezd přes vesničku Gordes s krásnou polohou na vrcholku pahorku a výhledem na primitivní vesničku Bories k OPATSTVÍ SÉNANGUE, které patří k nejúžasnějším románským cisterciáckým klášterům ve Francii. Před opatstvím se prostírají rozsáhlá levandulová pole. Závěr dne bude věnován FONTAINE-DE-VAUCLUSE, kde hlavním turistickým lákadlem je pramen řeky Sorgue, nejmohutnější vyvěračka ve Francii. Město je známé též pobytem Petrarcy, který zde snil o své Lauře. Jemu je také věnováno jedno ze zdejších muzeí. Návrat na ubytování.
5. den (ne): Dopoledne prohlídka Goghova města ARLES (UNESCO), kde se zdařile snoubí všechna kouzla tohoto kraje. Město je baštou provensálských tradic a kultury,zdejší muzea patří k nejlepším v kraji. Odpoledne odjezd do Čech.
6. den (po): Příjezd do Prahy dopoledne.

Propozice k zájezdu

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

  • P2: 2-lužkový pokoj
  • P3: 3-lůžkový pokoj

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu

Fakultativně

  • 3x snídaně (příplatek: 450 Kč)
  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist