Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Avignon

Při procházce historickými čtvrtěmi města Avignon se nemůže stát, že by člověk nakonec nenarazil na papežský palác. Papežové i vzdoropapežové tu původně skromnou budovu přestavěli v ohromný komplex s mohutným opevněním. Rozloha paláce s 10 věžemi nakonec dosáhla 15 000 m2. Poprvé se Avignon stal srdcem římsko-katolické církve v roce 1309, když sem papežský dvůr přestěhoval papež Klement V. Poslední papež odsud prchl v roce 1403, to už se ale jednalo o vzdoropapeže Benedikta XIII. Za tlustými gotickými zdmi se mezi těmito dvěma daty řešily záležitosti náboženské i světské. Hodoval tu dokonce i náš Karel IV. Svého času byl papežský palác velmi luxusním sídlem. Po spěšném odchodu posledního papeže však byla většina zařízení postupně rozkradena a zničena. Ohromný palác by tak zel prázdnotou, kdyby se Avignon nestal Evropským městem kultury 2000, a kdyby francouzský přístup k umění nebyl tradičně odvážný. Radní města Avignonu se rozhodli v papežském paláci instalovat výstavu „Příběh krásy“. Mocnosti pekelné a andělské tu jsou v představách výtvarníků zastoupeny krásou a jejím zrozením skrze lásku. Téměř jako svatokrádež působí videoinstalace v hlavní kapli – znovu a znovu tu na smyčce přicházejí dva muži, z nichž jeden je sežehnut plameny a druhý ... Vedle bývalé papežovy ložnice rozhýbají kroky návštěvníků stínohru ďáblíků s růžky a s opravdu nepřehlédnutelným přirozením. Na kamennou zeď reprezentačního sálu, místa, kde se scházeli kardinálové při volbě nového papeže, jsou promítány bouřkové mraky, na které se z obrovské kolorované fotografie dívá Björk. Ze zdí paláce trčí červené zkroucené hadice – tepny znovuobživlého paláce.


Poznávací zájezdy Avignon

Nebyl nalezen žádný zájezd

Zadaným kritériím nevyhovuje žádný zájezd, zobecněte prosím kritéria vyhledávání.

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2018

Provence a francouzský kras

Francie - Provence a francouzský kras
Podrobné poznávací zájezdy | 8-denní | od 8 990
Tento zájezd nejen do Provence je zaměřen na jedinečnou krasovou oblast jižní Francie typickou rozsáhlými vápencovými náhorními plošinami, které jsou rozřezány vodními toky na strmé a hluboké kaňony. V těchto místech jsou rozeseta kamenná městečka,…více »

Památky a přírodní parky Provence

Francie - Památky a přírodní parky Provence
Podrobné poznávací zájezdy | 9-denní | od 12 290
Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles, vůně tymiánu a levandule a hlavně příjemná…více »

Velikonoční pohlednice z Provence a Marseille

Francie - Velikonoční pohlednice z Provence a Marseille
| 5-denní | od 6 890
Provence je kraj, kde přichází jaro dřív a celé ve žlutém s janovci a mimózami. Na Velikonoce už Provence září barvami a ještě nepřekypuje turisty. Čekají vás památky UNESCO, antika v Orange, papežské město Avignon, starověké i van Goghovo Arles,…více »
systém Open Travel Network
TOPlist