Mozaika ze Švýcarska

8 denní zájezd   Švýcarsko Švýcarsko    Zájezdy s lehkou pěší turistikou

   ubytování: chata       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

Hory, ledovce, průsmyky, švýcarský národní park, typické vesničky s krásnou místní architekturou i luxusní střediska, termální lázně, horský vláček a mnohé další poznáte během tohoto zájezdu do rétorománské části Švýcarska.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.
2. den: Příjezd do střediska Scuol v údolí řeky Inn kolem poledne. Odpoledne výjezd lanovkou na Motta Naluns a vycházka s krásnými výhledy.
3. den: Výlet do Švýcarského národního parku.Autobusem do vesničky S-chanf a do údolí říčky Trupchun ke vstupu do Švýcarského národního parku. Odtud pěší výlet k Alp Trupchun s pozorováním svišťů, kamzíků, kozorohů, jelenů i orla skalního v jejich přirozeném prostředí. Doporučujeme vzít si dalekohled. Doba chůze cca 5 hodin. Cestu možno kdykoliv zkrátit a vrátit se zpět na parkoviště.
4. den: Výlet k ledovci Morteratsch. Autobusem do Pontresiny a údolím Val Bernina k výchozímu bodu nádherné cesty podél ledovce Morteratsch k chatě Chamanna da Boval, která je základnou pro vysokohorské túry v oblasti Berniny. Cestou se otvírají krásné výhledy na ledovec a horskou skupinu Bernina s nejvyšším vrcholem Piz Bernina 4045 m. Doba chůze cca 4,5 hod.. Možnost volit i nenáročnou variantu-údolím říčky po široké cestě dojdeme k ledovcovému splazu.
5. den: Dopoledne odjezd do nejmalebnějších vesniček Dolního Engadinu. Nejprve se podíváme do vesničky Guarda a pak půjdeme vycházkou asi 1,5 hod. do další vesničky Ardez. Oběma dominují kamenné horské domy a úzké uličky stoupající krkolomně vzhůru. Zajímavé jsou malované fasády a sgrafitové kresby. Zde si přijdou na své hlavně fotografové. Odpoledne se vrátíme do Scuol a budete mít možnost navštívit termální lázně a odpočinout si v soustavě propojených bazénků s vířívkami.
6. den: Autobusem směrem k průsmyku Bernina a výjezd lanovkou na vrchol Diavolezza 2973 m. Zdatnější turisté budou odtud pokračovat do údolí Arlaz. Cestou se otvírají nádherné pohledy na údolí Bernina a jezera v okolí průsmyku. Kolem jezer Pitschen a Nair dojdeme k Lago Bianco a průsmyku Bernina, kde bude čekat autobus. Doba chůze cca 3,5 hod.. Méně zdatní turisté mohou sjet lanovkou zpět na parkoviště a autobusem přejet na průsmyk Bernina, kde podniknou kratší či delší procházku kolem jezera Lago Bianco.
7. den: Po snídani a naložení zavazadel odjezd do Pontresiny a výjezd lanovkou na Muottas Muragl. Odtud půjdeme po nejhezčí panoramatické cestě Horního Engadinu v nadmořské výšce kolem 2300 m cca 2,5 hod. k horní stanici lanovky Alp Languard, odkud sjedeme zpět do Pontresiny. Z Pontresiny pojedeme vláčkem rhétské dráhy do Svatého Mořice a závěr dne bude věnován prohlídce tohoto světoznámého střediska, které se může pochlubit největším počtem dnů se slunečním svitem ve Švýcarsku-322 dní v roce. Večer odjezd ze Švýcarska.
8. den: Ráno příjezd do Prahy.

Cena obsahuje:

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu autobusem
  • lanovku ve Scuol
  • 5x ubytování v horské chatě (jednoduché 4lůžkové pokoje, příslušenství společné na chodbách)
  • 5x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně:

  • ubytování ve 2lůžkovém pokoji - 500 Kč/os.
  • ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím - 800 Kč/os.
  • 5x balíček na oběd - 350 Kč
TOPlist