Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Tossa de Mar

Letovisko Tossa de Mar je asi nejkrásnějším letoviskem Costa Bravy. Infrastruktura letoviska je na vysoké úrovni - lze v ní nalézt méně diskoték a zábavních podniků, zato však mnoho typických barů, typických španělských restaurací, spoustu zajímavých obchodů se suvenýry, typickými výrobky Španělska, ale i užitkovými věcmi, obchody s oblečením všech světových i místních firem, obchody s místními potravinářskými výrobky, atp. Tossa je známa citlivějším spojením staré architektury a starého městského života s novými hotely, pěknými plážemi v těsném sousedství s ulicemi města s veškerými dostupnými lákadly pro turisty, které se zejména ve večerních hodinách probudí čilým ruchem. Tossa již není spojen s Geronou a Barcelonou železnicí, ale není problém se tam přepravit - je nutno použít kombinace autokaru a vlaku. Z Tossy je možno si udělat pěkný výlet lodí po Costa Bravě až ke Costa Maresme (je možno jet na jednu stranu směrem ke Calelle a na druhou stranu k St. Feliu).

Pláž letoviska:
Pláž letoviska je v těsném sousedství s uličkami Tossy, což je pro Tossu typické. Moře zde ústí do menšího zálivu se skalisky okolo (pěkný hrad jež dokresluje panoramat letoviska). Plážový písek je charakteristický pro tuto oblast - písečná zrnka jsou průměrně 1-2mm velká, chůze či ležení na písku jsou příjemné, pobyt na pláži neznepříjemňuje jinde obvyklé víření příliš prachového písku (zřejmá výhoda pro alergiky. Plážové služby jsou dosti široké, tj. půjčování lehátek a slunečníků, šlapadel, vodních skútrů. Vstup na pláž je vždy zdarma, pláže nemohou být předmětem pronajímání (jako např. v Itálii). Vstup do vody je zpočátku pozvolný (cca 5-8m do moře je vhodných i pro dětské hry, sportování - volejbal, házení talířů, atp.), pak prudší (asi 15-20m od břehu je již zpravidla 1,8 m hloubka). Voda je v případě klidného počasí průzračná, čistá, vlny v příjemné velikosti. Možnosti k potápění jsou již rozmanitější v tom smyslu, že písečné dno je již kombinováno v prostředí Costa Bravy se skalisky spadajícími do moře. Koupání je dle možností daných počasím běžné od poloviny května do poloviny října. Pláže jakož i okraj moře jsou denně čištěny a jejich kvalita v tomto smyslu je na vysoké úrovni. Vstup psů a jiných zvířat je zakázán. Po 20. hodině jsou pláže lemovány rybáři - tento koníček je ze břehu možno provozovat neomezeně. V okolí Tossy (několik km) je více menších plážích, typických pro tuto oblast. Možnost dosažení těchto pláží je individuální, omezeně lze využít i autokarové spojení.


Poznávací zájezdy Tossa de Mar

Nebyl nalezen žádný zájezd

Zadaným kritériím nevyhovuje žádný zájezd, zobecněte prosím kritéria vyhledávání.

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2018

Formule 1 - Velká cena Španělska

Španělsko - Formule 1 - Velká cena Španělska
Krátkodobé poznávací zájezdy | 6-denní | od 5 990
Zájezd do Španělska do oblasti Costa Brava a katalánské metropole Barcelona, jejíž centrum si také budete moci prohlédnout. Organizátorem zájezdu je CK Monatour.více »
systém Open Travel Network
TOPlist