Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Blanes

Letovisko Blanes patří k větším letoviskům Costa Bravy. Infrastruktura letoviska je na vysoké úrovni - lze v ní nalézt nespočet barů, restaurací různých světových kuchyní, spoustu zajímavých obchodů se suvenýry, typickými výrobky Španělska, ale i užitkovými věcmi, obchody s oblečením všech světových i místních firem, obchody s místními potravinářskými výrobky, atp. Pro Blanes je charakteristické to, že nemá tolik hotelů jako např. Calella a více v ní bydlí místní obyvatelé. Přesto má ale letovisko asi 25 hotelů, takže turistický ruch rovněž pozitivně určuje ráz letoviska. Blanes je vyhlášené neobyčejně rozlehlými plážemi (obdobně jako Calella, ale výhodou je méně turistů), za ní nově postavená promenáda, která spojuje hotelovou část se samotným městem (v okolí promenády a na pláži je dosti pěkných barů a restaurací), ulice města s veškerými dostupnými lákadly pro turisty, které se zejména ve večerních hodinách probudí čilým ruchem. Blanes již není spojeno s Geronou a Barcelonou železnicí, ale není problém se tam přepravit - je nutno použít kombinace autokaru a vlaku. V Blanes jsou hned 2 velmi pěkné a známé botanické zahrady. Z Blanes je možno si udělat pěkný výlet lodí po Costa Bravě až ke Costa Maresme (je možno jet na jednu stranu směrem ke Calelle a na druhou stranu k Tosse a dále k St. Feliu).

Pláž letoviska:
Pláž letoviska je velmi rozlehlá. Plážový písek je charakteristický pro tuto oblast - písečná zrnka jsou průměrně 1-2mm velká, chůze či ležení na písku jsou příjemné, pobyt na pláži neznepříjemňuje jinde obvyklé víření příliš prachového písku (zřejmá výhoda pro alergiky). Pláže jsou natolik rozměrné, že se je dá běžně používat pro různé druhy sportu, aniž by to mohlo vadit ostatním. Plážové služby jsou dosti široké, tj. půjčování lehátek a slunečníků, šlapadel, vodních skútrů. Pláž je rozdělena do 2 částí výrazným sklaním výběžkem - tzv. skála Tortuga - přirozeně je tak oddělena pláž městská od pláže hotelové. Vstup na pláž je vždy zdarma, pláže nemohou být předmětem pronajímání (jako např. v Itálii). Vstup do vody je zpočátku pozvolný (cca 5-8m do moře je vhodných i pro dětské hry, sportování - volejbal, házení talířů, atp.), pak prudší (asi 15-20m od břehu je již zpravidla 1,8 m hloubka). Voda je v případě klidného počasí průzračná, čistá, vlny v příjemné velikosti. Možnosti k potápění jsou již rozmanitější v tom smyslu, že písečné dno je již kombinováno v prostředí Costa Bravy se skalisky spadajícími do moře.. Koupání je dle možností daných počasím běžné od poloviny května do poloviny října. Pláže jakož i okraj moře jsou denně čištěny a jejich kvalita v tomto smyslu je na vysoké úrovni. Vstup psů a jiných zvířat je zakázán. Po 20. hodině jsou pláže lemovány rybáři - tento koníček je ze břehu možno provozovat neomezeně.


Poznávací zájezdy Blanes

Nebyl nalezen žádný zájezd

Zadaným kritériím nevyhovuje žádný zájezd, zobecněte prosím kritéria vyhledávání.

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2018

Krásy Andorry a malebného katalánského pobřeží

Španělsko - Krásy Andorry a malebného katalánského pobřeží
Pobytově poznávací zájezdy | 10-denní | od 12 690
Katalánské pobřeží zdaleka nejsou jen písečné pláže. Přímo vedle pláží nebo jen v nedaleké vzdálenosti leží mnoho zajímavých středověkých městeček, která jsou rájem pro fotografy milující romantická zákoutí. Náš zájezd propojuje návštěvu těchto…více »
systém Open Travel Network
TOPlist