Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti

5 denní zájezd   Slovinsko Slovinsko    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy, krásná jezera Bled a Bohinj, nejslavnější evropské jeskyně Postojná a pro zpestření italský Terst a zámek Miramare Maxmiliána Mexického, bratra císaře Františka Josefa I.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín Včasné přihlášení Poznámka Volná místa
446-01 13.6. - 17.6.2024 7 490 Kč 7 190 Kč Nástup též Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové. rezervovat »
volno
446-02 13.9. - 17.9.2024 7 490 Kč 7 190 Kč Nástup též Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • Včasné přihlášení: Cena při včasném přihlášení do 30.3.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: PERLY JULSKÝCH ALP BOHINJSKÉ JEZERO , výjezd lanovkou na vrchol VOGEL s krásnými výhledy na Julské Alpy s jejich dominantou Triglavem, vodopády SAVICE. Prohlídka nejlepšího slovinského letoviska BLED s majestátním hradem na skále vysoko nad Bledským jezerem.
3. den: OKRUH TRIGLAVSKÝM PARKEM - horský amfiteátr Špikova skupina, VRŠIČ - nejvýše položený slovinský průsmyk, SOČA a její pramen, přejezd do Itálie přes sedlo PREDEL, zastávka u krásného PREDELSKÉHO JEZERA, nejhezčí partie italských Julských Alp ve FUSINE.
4. den: SLOVINSKÝ KRAS A JADRAN : Ve Slovinsku se nachází více než 7000 jeskyní. Prohlídka POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana, 20 km podzemních chodeb. Italské přístavní město TERST a zámek MIRAMARE s překrásným parkem. Noční přejezd.
5. den: Příjezd do Prahy v časných ranních hod.

Cena obsahuje:

  • dopravu autokarem
  • průvodce
  • 2x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
  • 2x polopenzi

Cena neobsahuje:

  • Pro vstup do Postojné je nutná závazná rezervace předem, platba na místě v Eurech. Nutno uvést, zda se jedná o dospělou osobu, studenta do 25 let nebo dítě do 15 let včetně.

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 225 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1400 Kč)