Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti

5 denní zájezd   Slovinsko Slovinsko    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy, krásná jezera Bled a Bohinj, nejslavnější evropské jeskyně Postojná a pro zpestření italský Terst a zámek Miramare Maxmiliána Mexického, bratra císaře Františka Josefa I.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
446-02 16.9. - 20.9.2022 6 290 Kč Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové, Příbrami, Písku a Č. Budějovic. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: PERLY JULSKÝCH ALP BOHINJSKÉ JEZERO , výjezd lanovkou na vrchol VOGEL s krásnými výhledy na Julské Alpy s jejich dominantou Triglavem, vodopády SAVICE. Prohlídka nejlepšího slovinského letoviska BLED s majestátním hradem na skále vysoko nad Bledským jezerem.
3. den: OKRUH TRIGLAVSKÝM PARKEM - horský amfiteátr Špikova skupina, VRŠIČ - nejvýše položený slovinský průsmyk, SOČA a její pramen, přejezd do Itálie přes sedlo PREDEL, zastávka u krásného PREDELSKÉHO JEZERA, nejhezčí partie italských Julských Alp ve FUSINE.
4. den: SLOVINSKÝ KRAS A JADRAN : Ve Slovinsku se nachází více než 7000 jeskyní. Prohlídka POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana, 20 km podzemních chodeb. Italské přístavní město TERST a zámek MIRAMARE s překrásným parkem. Noční přejezd.
5. den: Příjezd do Prahy v časných ranních hod.

Cena obsahuje:

  • dopravu autokarem
  • průvodce
  • 2x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
  • 2x polopenzi

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1000 Kč)
TOPlist