Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Knossos

Minojská civilizace byla jednou z prvních, které vznikly v oblasti Egejského moře. Ještě před 100 lety však existovala pouze ve starých legendách. Jedna z nich vypráví o podivné nestvůře Minotaurovi, zplozené manželkou krále Minoa Pacifaé. Aby zabránil řádění tohoto tvora, napůl člověka, napůl býka, dal Minos zbudovat bludiště známé jako Labyrint. Každým rokem pak Minotaurovi obětovali sedm dívek a sedm mladých mužů, a to až do té doby, než byl zabit řeckým princem Theseem. Legendárním Labyrintem možná kdysi mohly být pozůstatky obrovského paláce, který na Krétě objevil sir Arthur Ewans. Palác má více než 1 000 místností, pět pater a pochází z doby 1700 – 1450 př. n. l. Stavěli ho lidé, kteří měli k dispozici již poměrně vyspělou stavební techniku. Mnozí vědci uznávají tuto minojskou kulturu jako vůbec první evropskou civilizaci.


Poznávací zájezdy Knossos

Bájný ostrov Kréta - letecky

Řecko - Bájný ostrov Kréta - letecky
Pobytově poznávací zájezdy | 11-denní | od 25 490
Tento zájezd na Krétu je zaměřen na podrobné poznání největšího řeckého ostrova, který je pro návštěvníky přitažlivý svými přírodními krásami (členité pobřeží, hory, soutěsky) i bohatstvím kulturních památek (mínojské paláce a další antické…více »

Kykladské ostrovy Paros a Santorini

Řecko - Kykladské ostrovy Paros a Santorini
Pobytově poznávací zájezdy | 11-denní | od 29 990
Pobyt na mramorovém ostrově Paros je určen romantickým duším, které láká pohádkové prostředí řeckých ostrovů. Jeho návštěvou pochopíme, proč je tento odlehlý kout Evropy označován za svět snů. Pokud nás omrzí odpočinek na pláži ostrova Paros,…více »
systém Open Travel Network
TOPlist