Velkolepý Dachstein se slevovou kartou - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Velkolepý Dachstein se slevovou kartou

4 denní zájezd   Rakousko Rakousko    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: polopenze   


- lanovky v ceně

Vydejte se s námi na pobyt v oblasti jižní strany Dachsteinu (UNESCO). Zde podnikneme lehké výlety do údolí a na vyhlídky, odkud můžete obdivovat mohutné vápencové hory, zalesněná úbočí, půvabné pastviny, vodopády i krásná jezera. Nad tím vším dominuje ohromný vrchol Dachsteinu pokrytý ledovcem. Na závěr zájezdu se zastavíme v malebné části jižní Solné komory.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín DZM Poznámka Volná místa
465-02 23.9. - 26.9.2024 8 490 Kč- Nástup též Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí
  • ZM: Zadní místa

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Návštěva jižní části SOLNÉ KOMORY u městečka BAD AUSSEE . Den věnujeme návštěvě malebně položených jezer Grundlsee a Toplitzsee. Od jezera GRUNDLSEE pěší trasa naučnou geostezkou cca 1,5 km k Toplitzsee. Obě jezera jsou nádherně položená mezi alpskými velikány, nad Toplitzsee se zvedají skalnaté štíty a do vod jezera spadají romantické vodopády. Možnost plavby motorovými pramicemi po tajuplném TOPLITZSEE, které je opředené legendami o nacistických pokladech, které má ukrývat těžko přístupné členité dno jezera. Přejezd na ubytování do Schladmingu. SCHLADMING - město s historickými památkami ležící pod masivem Dachsteinu v údolí Ennsu.
2. den: Výjezd lanovkou na masiv DACHSTEINU (UNESCO) do výšky 2694 m. Odtud se naskýtají velkolepé vyhlídky na okolní horské masivy. Návštěva visuté vyhlídkové plošiny se skleněnou podlahou SKYWALK. Možnost návštěvy „Ledové jeskyně“ s množstvím ledových skulptur osvícených různými barevnými světly. Odpoledne návštěva malebného údolí UNTERTAL, vodopád RIESACHWASSERFALL. Soutěska a množství malých vodopádů utváří toto údolí, které je nazýváno „Údolím divoké vody“.
3. den: Dopoledne výlet do údolí SEEWIGTAL (přírodní rezervace, čarokrásný kout Nízkých Taur) k jezeru BODENSEE. Odtud pěkná procházka k vodopádu BODENSEER s pěknými výhledy zpět na jezero a okolní hory. Odpoledne výjezd lanovkou na vrchol PLANAI . Procházka na vrcholu s impozantními výhledy na celý masiv Dachsteinu i do údolí a také na další vrcholy Schladmingských Taur, na které se otvírají výhledy za vrcholem Planai .
4. den: Výjezd lanovkou na horu Rittisberg s překrásnými výhledy na jižní stěnu Dachsteinu , vyhlášené sportovní středisko Ramsau, do údolí řeky Enns a na nekonečný pás pohoří Niedrige Tauern. Poté krátký výlet nad střediskem FILZMOOS k jezeru ALMSEE s impozantní kulisou skal. Vycházka mezi Unterhofalm a Oberhofalm. Výhledy na ohromný skalní masiv, nad kterým vyčnívá vrchol Bischofsmütze. Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách. POZNÁMKA: Pořadí navštívených míst může být změněno.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 3x polopenzi
  • slevovou kartu Sommercard

Cena neobsahuje:

  • pobytovou taxu, splatná na místě, cca 2,5 € / os. / den

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1900 Kč)

Mohlo by vás zajímat

Alpy zájezdy

Vydejte se na poznávací zájezd do Alp nebo zájezd s pěší turistikou. Můžete vybírat z nabídky do rakouských Alp, švýcarských Alp, italských Dolomit, Julských Alp aj.

více