Rozmanité rakouské Alpy - NP Vysoké Taury, Zillertálské Alpy, Wilder Kaiser

6 denní zájezd   Rakousko Rakousko    Zájezdy s lehkou pěší turistikou

   ubytování: pension       doprava: autobusem       strava: polopenze   


Zájezd nás zavede na rozhraní Salzburska a Tyrolska, do oblasti mezi velikány Kitzbüheler Alpen, Venediger Gruppe a Zillertaler Alpen. Navštívíme unikátní kaskádu mohutných Krimmlerských vodopádů, NP Vysoké Taury, vrchol Kitzbüheler Horn s úchvatným kruhovým rozhledem od skalnatých štítů Wilder Kaiser až po ledovce nejvyšších rakouských vrcholů a další přírodní skvosty této oblasti.


Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Možnost výjezdu pozemní lanovkou ze střediska ELMAU na HARTKASER. Panoramatická cesta po hřebeni s překrásnými výhledy na WILDER KAISER i KITZBÜHELSKÉ ALPY.
2. den: Výjezd lanovkou z městečka Neukirchen do výšky 2099 m. Cesta na WILDKOGEL (2225 m) – překrásné výhledy na vrcholy KITZBÜHELER ALPEN, GR. RETTENSTEIN A VENEDIGER GRUPPE na druhé straně. Vyhlídková cesta zpět do Neukirchenu.
3. den: Návštěva jedinečných mohutných KRIMMLERSKÝCH VODOPÁDŮ. Cesta po turistických chodnících v těsné blízkosti ohromující padající vodní masy. Pěší procházka romantickou dolinou KRIMMLER ACHENTAL podél stejnojmenného potoka. Možno dojít k chatě KRIMMLER TAUERNHAUS pod horské velikány VENEDIGER GRUPPE.
4. den: Výlet v centru národního parku VYSOKÉ TAURY. Výjezd lanovkou k chatě RUDOLFSHÜTTE, pěší turistika u jezera WEISSEE. Při pěkném počasí pokračování sedačkovou lanovkou na MEDELZ a výstup na MEDELZKOGEL s kruhovým rozhledem na okolní třítisícovky. Cestou domů zastávka u jezera ZELL AM SEE.
5. den: Přejezd do horského střediska KITZBÜHEL s malebným centrem. Výjezd po panoramatické silnici KITZBÜHELER PANORAMASTRASSE pod vrchol KITZBÜHELER HORN, který se jako dominanta celé oblasti tyčí nad městem Kitzbühel. Možnost procházky k alpské květinové zahradě nebo až na vrchol Kitzbüheler Horn (1 996 m.) s panoramatickými výhledy na Kitzbühelské Alpy a Vysoké Taury s nejvyšším vrcholem Rakouska Grossglocknerem.
6. den: Výlet do nádherných ZILLERTÁLSKÝCH ALP do skupiny GERLOSGRUPPE. Autobusem výjezd mýtnou silnicí na GERLOS PASS až do výšky přes 1600 m. Výlet na vrchol PLATTEN KOGEL s pěknými výhledy.Vyhlídková cesta Leitenkammersteig k mohutné přehradě SPEICHER DURLASSBODEN. Odjezd do Čech. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena obsahuje:

  • dopravu autobusem nebo mikrobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenze

Cena neobsahuje:

  • cena nezahrnuje pobytovou taxu ve výši 1,5 € / os. / noc

Slevy:

  • Sleva 55+ (sleva: -300 Kč)

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)