Relaxace u jezera Ossiacher See

6 denní zájezd   Rakousko Rakousko    Pobytové zájezdy s výlety

   ubytování: hotel ***       doprava: autobusem       strava: polopenze   

Propozice zájezdu

hory, jezera a soutěsky Korutan + Julské Alpy Korutanská oblast Rakouska vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého půvabného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, čistými řekami, soutěskami a dalšími zajímavostmi. Zájezd kombinuje relaxaci u jezera Ossiacher See s návštěvou přírodních i kulturních zajímavostí Korutan.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
119-01 3.7. - 8.7.2022 11 990 Kč Odjezd též z Příbrami, Písku, Č. Budějovic. termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Příjezd do Korutan, podvečerní relaxace u jezera Ossiacher See.
2. den: Přejezd k nejkrásnější rozhledně Korutan PYRAMIDENKOGEL, kde vás výtah dopraví na vyhlídkovou plošinu s nádhernými pohledy na oblast jezera WÖRTHER SEE. Malebná obec ležící na poloostrově jezera Wörther See MARIA WÖRTH označovaná jako srdce oblasti. Soutěska TSCHEPPASCHLUCHT – s množstvím mostíků upevněných ve skalách, kde se vám naskytnou dechberoucí pohledy na vodopády a peřeje, které vytváří valící se voda. Na závěr dne KLAGENFURT- hlavní město Korutan přezdívané renesanční klenot, díky nádherně restaurovaným palácům. Staré město s náměstím Neue Platz na němž se nachází Dračí kašna s erbovním zvířetem.
3. den: Výjezd lanovkou na vrchol GERLITZEN (1911 m), odkud se naskýtají pěkné výhledy z výšky na jezero. Oblíbené výletní místo s možnostmi nenáročných procházek. Odpoledne odpočinek u malebného korutanského jezera OSSIACHER SEE nebo možnost romantické plavby lodí po jezeře.
4. den: Výlet do NP NOCKBERGE. Výjezd lanovkou z lázeňského městečka BAD KLEINKIRCHHEIM na KAISERGURG (2 055 m). Výlet na vrchol WÖLLANER NOCK (2 145 m) nebo návštěva místních termálních lázní. Přejezd k jezeru TURRACH SEE. Výlet lanovkou Sommer-Rodelbahn na PANORAMAHÜTTE (1 995 m), krátký výlet skupinou TURRACHER ALPE. Možnost sjezdu lehkou bobovou dráhou podél hořců a kosodřevin zpět k jezeru Turrach See.
5. den: Relaxace u jezera Ossiacher See nebo výlet na italsko-slovinské pomezí JULSKÝCH ALP. Návštěva čarokrásné oblasti JEZER FUSINE, kde se bílé štíty Julských Alp zrcadlí v modrozelené vodě jezer. Výlet od dolního jezera k hornímu a pod Malý a Velký Mantgart. Poté výlet do Slovinska do horského střediska KRANJSKA GORA.
6. den: Výlet do údolí MALTA. V případě hezkého počasí výlet podél přehrady pod masivy ledovcových třítisícovek (Ankogel, Joch Spitzai). Poté procházka v údolí Malta podél říčky Malta, kolem tůní a vodopádů (VODOPÁD MELNIK) od chaty Hochbrücke přes Falleralm do městečka BRAMSTATT. Městečko GMUND s prohlídkou muzea Porsche. Historické centrum s malebným náměstím. Odjezd do Prahy. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Cena obsahuje:

  • doprava autobusem
  • 5x ubytování v prázdninovém hotelu*** u jezera Ossiacher See (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • vnitřní bazén
  • 5x polopenze
  • průvodce

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • Kärnten Card - nutné objednat předem v CK (nejpozději 40 dní před odjezdem), cena bude upřesněna na začátku roku 2022
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1800 Kč)

Mohlo by vás zajímat

Alpy zájezdy

Vydejte se na poznávací zájezd do Alp nebo zájezd s pěší turistikou. Můžete vybírat z nabídky do rakouských Alp, švýcarských Alp, italských Dolomit, Julských Alp aj.

více
TOPlist